تست همراه اول

سرویس خبر
28 مرداد 1399 ساعت 12:10
0 نظر

 

هوآوی می‌خواهد دوربین زیر نمایشگر و حسگر اثر انگشت تمام صفحه را با هم عرضه کند

هوآوی می‌گوید آن‌ها در حال کار روی سیستمی برای تشخیص اثر انگشت از تمامی نقاط صفحه هستند و احتمالا این فناوری را در کنار دوربین سلفی زیر نمایشگر عرضه می‌کنند.

هوآوی چندی پیش تایید کرده بود که در حال کار روی سیستم احراز هویتی است که بتواند اثر انگشت کاربر را از طریق تمام نمایشگر تشخیص بدهد. حالا این شرکت اطلاعات بیشتری را در رابطه با این فناوری و زمان احتمالی عرضه آن به اشتراک گذاشته است.

احراز هویت مبتنی بر اثر انگشت از طریق تمام نمایشگر نیازمند تعبیه حسگرهای زیادی در زیر صفحه است که باعث افزایش پیچیدگی فرآیند طراحی و تولید تلفن‌های هوشمند می‌شود. افزون بر این، در حال حاضر برندهای زیادی مدعی دستیابی به فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر هستند و ZTE می‌خواهد به‌زودی اولین گوشی عمومی خود را در این زمینه معرفی کند. اما آیا هوآوی هم برنامه‌ای برای استفاده از این این فناوری دارد؟

این شرکت در پاسخ به سوال بالا می‌گوید: «در تلاش هستیم تا فناوری حسگر اثر انگشت تمام صفحه را در کنار دوربین سلفی زیر نمایشگر ممکن کنیم.»

یکی از چالش‌های اساسی در زمینه استفاده از حسگر اثر انگشت تمام صفحه این است که به جای استفاده از یک حسگر باید چندین حسگر در طول صفحه کار گذاشته شود. ولی هوآوی می‌گوید آن‌ها سعی دارند هزینه حسگرها را پایین بیاورند تا این فناوری زودتر بتواند به بازار مصرفی برسد و در دست عده بیشتری از کاربران قرار بگیرد.

تعبیه چندین حسگر اثر انگشت از لحاظ تئوری به‌معنای افزایش مصرف انرژی خواهد بود، اما هوآوی سعی دارد این مشکل را هم از پیش رو بردارد. این شرکت می‌گوید مهندسان آن‌ها سعی دارند با استفاده از یادگیری ماشینی صرفا انرژی بخش‌هایی از حسگرهای صفحه را فعال نگه دارند که کاربر انگشت خود را روی آن‌ها قرار می‌دهد.

این شرکت در خصوص زمان احتمالی عرضه این فناوری در گوشی‌های هوآوی می‌گوید: «فعلا تاریخ مشخصی برای عرضه این فناوری وجود ندارد، اما این احتمال وجود دارد که آن را ظرف یک یا دو نسل آینده در بازار ببینیم.»

نظر شما درباره حسگر اثر انگشت تمام صفحه چیست؟ آیا آن را کاربردی می‌دانید؟  28 مرداد 1399
0 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری