تست همراه اول

سرویس خبر
25 مرداد 1399 ساعت 18:08
1 نظر

 

گواهینامه‌ای که به گوگل اجازه می‌داد گوشی‌های قدیمی‌تر هوآوی را آپدیت کند منقضی شد

گوشی‌های قدیمی که مشمول تحریم‌های هوآوی نمی‌شدند هم حال دچار محدودیت هستند

گویا گوگل دیگر قدر نیست برای اندروید یا اپلیکیشن‌های هوآوی آپدیتی عرضه کند. درحالی‌که تلفن‌های جدید هوآوی از خدمات گوگل محروم هستند، گوشی‌های قدیمی تا روز گذشته می‌توانستد برای دریافت به‌روزرسانی‌ها مشکلی نداشتند.

16 مِی 2019 برابر با 26 اردیبهشت 1398 تحریم‌ها علیه هوآوی آغاز شدند و گوشی‌هایی که از سوی این شرکت قبل از این تاریخ به فروش رفته بودند از تحریم‌ها معاف بودند و خدمات موبایلی گوگل GMS را دریافت می‌نمودند. بدین معنی که گوشی‌های جدید هوآوی دیگر قابلیت استفاده از GMS را نداشتند اما تلفن‌های قدیمی می‌توانستند به‌روزرسانی‌های اندروید و اپلیکیشن‌های گوگل را دریافت کنند که این امر دیگر امکان‌پذیر نیست.

به گزارش واشنگتن‌پست پس از اعمال تحریم‌ها بر هوآوی یک گواهی کلی موقت (TGL) به این کمپانی تقدیم شد. حال این گواهی از اعتبار ساقط است و امکان دریافت به‌روزرسانی‌های مهم امنیتی برای دارندگان تلفن قدیمی هوآوی دیگر ممکن نخواهد بود.

هدف اولیه TGL این بود که به شرکت‌های آمریکایی اجازه می‌داد جهت فراهم کردن به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری توسط اپراتورهای محلی که از تجهیزات هوآوی استفاده می‌کردند به کار با این غول چینی ادامه دهند و تداوم آپدیت‌های گوگل برای گوشی‌های قدیمی آن کمپانی از مزایای جانبی آن بود.

TGL فرصتی بود تا شرکت‌های مخابراتی آمریکا برای تجهیزات هوآوی جایگزین یابند و البته خیلی هم مهم نبود چون تا زمانی که دولت فدرال هزینه خرید تجهیزات جایگزین و جدید را به آن‌ها اعطا نکند الزامی به اجرای تعهد ندارند. تاکنون که دولت بودجه‌ای برای آن‌ها اختصاص نداده است که همین باعث می‌شود این گواهی تجدید اعتبار شود و دپارتمان بازرگانی آمریکا از دادن توضیحات دراین‌باره به واشنگتن‌پست اجتناب کرد.

حال که هم گوشی‌های جدید و همین‌طور قدیمی‌ترها نمی‌توانند حتی پایه‌ای‌ترین آپدیت‌های امنیتی را از گوگل دریافت کنند، این کمپانی باید تمرکز بیشتری بر سیستم‌عامل Harmony معطوف کند. سیستم‌عامل بومی هوآوی درصورتی‌که نقش پشتیبان را ایفا می‌کند که کمپانی کلاً دسترسی به اندروید را از دست بدهد.  25 مرداد 1399
1 نظر
3.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری