سرویس خبر
23 تیر 1399 ساعت 14:58
3 نظر

 

سرنوشتی تلخ در انتظار PHP

ظاهرا بعد از گذشت سال‌ها و فعالیت PHP در شاخه‌های مختلف، پایان ناراحت کننده‌ای برای آن در نظر گرفته شده است.

طبق اخبار جدید، کمپانی مایکروسافت تصمیم گرفته است تا به پشتیبانی از PHP در ویندوز پایان دهد. استفاده از PHP در محیط ویندوز، از زمان عرضه ویندوز ویستا آغاز شد.در حال حاضر، نسخه‌های 7.3 و 7.4 از PHP توسط ویندوز پشتیبانی می‌شود. از طرف دیگر، برخی ایرادات امنیتی نیز توسط PHP 7.2 در ویندوز برطرف گردید. اما به نظر می‌رسد که همزمان با ارائه PHP 8.0، مایکروسافت به پشتیبانی از آن در ویندوز پایان می‌دهد.

آقای Dale Hirt، مدیر بخش PHP در کمپانی مایکروسافت در این بازه چنین گفت:

همه ما می‌دانیم که حدودا دو سال از ارائه باگ فیکس و یک سال از رفع ایرادات امنیتی می‌گذرد. این بدان معناست که از ماه نوامبر، پشتیبانی از PHP 7.2 پایان می‌یابد. پس از آن PHP 7.3 در ماه نوامبر وارد مرحله رفع ایرادات امنیتی خواهد شد و سپس نوبت به PHP 7.4 می‌رسد که مهلت یک ساله باگ فیکس و رفع ایرادات امنیتی را پشت سر بگذارد. ما متعهد هستیم که تا زمان پشتیبانی از نسخه‌های 7.2، 7.3 و 7.4، به توسعه و ساختار PHP روی ویندوز ادامه دهیم. اما PHP 8.0 دیگر چیزی نیست که به دنبال آن باشیم و هیچ ظرفیتی برای پشتیبانی از آن در مایکروسافت ویندوز باقی نمانده است.


 

اما اگر شما همچنان تمایل دارید تا از PHP روی ویندوز استفاده کنید، می‌توانید از WSL کمک گرفته و این موضوع را در محیط لینوکس اجرا کنید.  23 تیر 1399
3 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری