تست همراه اول

سرویس خبر
26 خرداد 1399 ساعت 18:13
0 نظر

 

هوآوی برای اولین بار در ماه آوریل سامسونگ را پشت سر گذاشت

بر اساس جدیدترین گزارش شرکت تحقیقاتی کانترپوینت، هوآوی در ماه آوریل سال 2020 با پشت سر گذاشتن سامسونگ توانست به جایگاه اول بزرگ‌ترین فروشنده موبایل دنیا برسد.

فروش جهانی تلفن‌های هوشمند هوآوی شاید پس از اعمال تحریم‌های آمریکا کاهش یافته باشد، اما برخلاف انتظار همگان این شرکت توانسته به موفقیتی چشمگیر دست پیدا کند که شاید کمتر کسی پیش‌بینی آن را می‌کرد. به‌گزارش شرکت تحقیقاتی کانترپوینت، هوآوی برای اولین بار در ماه آوریل ۲۰۲۰ با پشت سر گذاشتن سامسونگ به بزرگ‌ترین فروشنده موبایل دنیا تبدیل شده است.

نیل شاه، معاون تحقیقات شرکت کانترپوینت، تایید کرده که هوآوی با در اختیار گرفتن ۱۹ درصد از سهم بازار در یک بازه زمانی کوتاه به جایگاه اول تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند رسیده است. در آن بازه زمانی سهم بازار سامسونگ فقط ۱۷ درصد بوده تا این شرکت را به جایگاه دوم بفرستد.

موفقیت هوآوی را تا حد زیادی می‌توان متوجه حس وطن‌پرستی مصرف‌کنندگان چینی دانست که از زمان اعمال تحریم‌های آمریکا توجه بیشتری به محصولات این شرکت داشته‌اند. این کمپانی در فصول مالی اخیر در چین رشد چشمگیری از خود به جا گذاشته است. از آن سو، قرنطینه و تعطیلی‌های ماه آوریل باعث تحت تاثیر قرار گرفتن فروش سامسونگ در بازارهایی مثل هند، ایالات متحده، آمریکای لاتین و بخش‌هایی از اروپا شده بود.

تعطیلی‌های ناشی از ویروس کرونا باعث شد میزان تقاضا برای تلفن‌های هوشمند در برخی از کشورها به نزدیکی صفر برسد. با این حال، بازیابی اقتصاد چین از ماه مارس ۲۰۲۰ شروع شد و این اتفاق به هوآوی کمک کرد تا کسب و کار تلفن‌های هوشمند خود را در دسترس کاربران قرار دهد. گفتنی است که رشد اصلی هوآوی متکی بر کشور خانگی این شرکت است، در حالی که آن‌ها در سایر مناطق به خاطر عدم دسترسی به خدمات موبایلی گوگل با سرعت نسبتا بالایی در سراشیبی افتاده‌اند.

موفقیت کوتاه مدت هوآوی احتمالا دنباله‌دار نخواهد بود چون اقتصاد جهانی در حال بازیابی است و بعید به نظر می‌رسد که سامسونگ نتواند سهم بازار خود را از این غول بزرگ چینی پس بگیرد.  26 خرداد 1399
0 نظر
4.17
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری