جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
17 خرداد 1399 ساعت 18:23
0 نظر

 

نتایج قرعه کشی ایران خودرو اعلام شد

بر اساس برنامه ریزی‌های پیشین، امروز نوبت به اعلام نتایج قرعه کشی محصولات ایران خودرو رسیده است.

پس از کش و قوس‌های فراوان و بالا گرفتن تب ثبت نام برای خودرو‌های گروه تولیدی ایران خودرو، بالاخره زمان اعلام نتایج فرا رسید.

در ابتدای امر، بنا بر این بود که قرعه کشی به نحوی برگزار شود که بر اساس شانس و اقبال تمامی هم میهنان، برندگان آن اعلام شود. اما ظاهرا شانس یکسانی بین اعضای شرکت کننده در این قرعه کشی وجود نداشته است.

ظاهر و شکل قرعه کشی به دلیل وجود کارشناسان و ناظران از حالت صحیح و مناسبی برخوردار بوده است، اما سیستم پخش محصولات و خودروها توسط ایران خودرو باعث شده تا میزان برنده شدگان نسبت به افراد شرکت کننده، اعداد و ارقامی باشد که هر شخصی با دیدن آنها، مطمئنا به فکر فرو خواهد رفت.

اگر نگاهی به آمار اعلام شده از سوی ایران خودرو بیاندازیم، می‌بینیم که میزان عرضه خودروی رانا در مقابل پژو 206 تیپ دو تقریبا یک دهم برابر بوده است و شانس افراد شرکت کننده در قرعه کشی برای این دو خودرو نیز به ترتیب 0.19 و 0.6 درصد تخمین زده شده است.

نتیجه قرعه کشی محصولات ایران خودرو
خودروتعداد متقاضیانتعداد برندگان
رانا325.397630
پژو 405 SLX599.4024.000
پژو 206 تیپ 21.050.4534.370
پژو پارس LX2.384.0004.000

لیست برندگان خودروهای مختلف به شرح زیر اعلام شده است:

برندگان خودروی رانا

برندگان خودروی پژو 405

برندگان خودروی پژو 206 تیپ دو

برندگان خودروی پژو پارس LX 

اما با نگاه دقیق‌تر به این جدوال، می‌بینیم که بازندگان اصلی این رقابت افرادی بوده‌اند که برای خرید پژو پارس ال ایکس ثبت نام کرده بوده‌اند. بیش از دو میلیون نفر برای برنده شردن در این قرعه کشی و تصاحب خودروی پارس ال ایکس ثبت نام کرده‌اند و این در حالی است که تنها 4000 دستگاه از این محصول، توسط ایران خودرو در اختیار گذاشته شده است.

با اندکی تفکر و تعقل در اعداد و ارقام اعلام شده از سوی ایران خودرو، می‌توانیم دریابیم که اگر تعداد خودروهای موجود پیش از انجام قرعه کشی به متقاضیان اعلام می‌شد یا دست کم تعداد این محصولات با یکدیگر تا حدودی برابری می‌کرد، شانس افراد نیز به همین نسبت بالا می‌رفت.


 

در پایان باید به این موضوع اشاره کنیم که به برندگان در این قرعه‌کشی از طریق پیامک (SMS) اطلاع‌رسانی خواهد شد و دسترسی به اسامی افراد برگزیده به زودی از طریق سایت ایران خودرو نیز امکان پذیر می‌شود.

بر اساس اعلام آقای اصغر حق پناه، یکی از مسئولین ایران خودرو، بیش از 384 هزار نفر به دلیل نداشتن شرایط لازم از این قرعه کشی حذف شده‌اند و به این ترتیب، حدودا 4 میلیون نفر برای چیزی حدود 15 هزار خودروی ایران خودرو ثبت نام کرده بودند.  17 خرداد 1399
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری