سرویس خبر
11 خرداد 1399 ساعت 10:27
0 نظر

 

چگونه رویداد 15 خرداد پلی‌استیشن 5 را ببینیم

سونی در تاریخ چهارم ماه ژوئن بازی‌هایی که برای PlayStation 5 عرضه می‌شوند را رونمایی می‌کند. این رویداد طی یک همایش دیجیتالی مرسوم در شرایط بحرانی حاضر که درگیر یک بیماری همه‌گیر هستیم رخ خواهد داد.

رویداد آنلاین پیش‌رو تحت عنوان آینده بازی‌ها نگاهی ابتدایی بر بازی‌هایی خواهد داشت که در فصل تعطیلات برای PlayStation 5 در دسترس خواهند بود.

جیم رایان، مدیر سرگرمی‌های ارتباطی سونی در وبلاگ خود این‌چنین نوشت: "بازی‌هایی که برای پلی‌استیشن 5 عرضه می‌شوند بهترین‌های صنعت خود هستند که در استودیوهای خلاق سراسر جهان تولیدشده‌اند. استودیوهایی بزرگ و یا کوچک، تازه تأسیس و یا باسابقه، همگی در تلاشی سخت برای توسعه دادن بازی‌ها هستند تا قدرت سخت‌افزار را به رخ بکشند."

آینده بازی‌ها را چگونه تماشا کنیم؟

این رویداد ساعت 1 ظهر به‌وقت Pacific پنجشنبه 4 ژوئن (برابر با 30 دقیقه بامداد  جمعه 16 خرداد به‌وقت تهران) آغاز می‌شود و با توجه به گفته آقای رایان بیش از یک ساعت به طول خواهد انجامید.

این همایش آنلاین بر روی کانال‌های رسمی پلی‌استیشن در توئیچ و یوتیوب استریم خواهد شد.

PlayStation on Twitch: https://www.twitch.tv/playstation

PlayStation on YouTube: https://www.youtube.com/PlayStation

 

 

چه انتظاراتی از رویداد 4 ژوئن پلی‌استیشن 5 داریم

سونی قبلاً اعلام کرده بود که توسعه‌دهندگانی بازی‌های پلی‌استیشن 4 خود را برای ارزیابی ثبت کرده بودند از تاریخ 13 جولای برای پلی‌استیشن 5 سازگار خواهند بود.اسناد ارائه‌شده از توسعه‌دهندگان بر روی سایت همکاران پلی‌استیشن قرارگرفته‌اند.

در گفتگویی دیگر آقای رایان اعلام کردند که بازی‌های پلی‌استیشن 4 قابلیت اجرا بر روی پلی‌استیشن 5 نخواهند داشت. " ما همیشه بر نسل‌ها باور داشتیم. اعتقادداریم هنگامی‌که به جنگ با تمام سختی‌ها برای خلق نسل بعد کنسول می‌رویم، آن کنسول باید ویژگی‌ها و مزایایی داشته باشد که در کنسول نسل قبل وجود نداشته‌اند. و به نظر ما ، مردم باید بازی‌هایی انجام دهند که نهایت بهره‌مندی را از آن ویژگی‌ها داشته باشند."

بدین معنی که برخی بازی‌های پلی‌استیشن 4 قابلیت اجرا با پلی‌استیشن 5 خواهند داشت اما گیمرها نباید امیدوار باشند ویژگی‌های اختصاصی‌ای که 4 ژوئن برای کنسول نسل بعد رونمایی می‌شوند برای نسل قبل هم عرضه شود. مقایسه کنیم ؟ سری X از Xbox تضمین داده است که سازگارترین کنسول تاریخ همراه با هزاران بازی از هر 3 نسل قبل Xbox باشد.

همچنین باید منتظر باشیم تا ببینیم آیا سونی از طراحی و برچسب قیمتی کنسول رونمایی خواهد کرد؟ گیمرهایی که در انتظار پلی‌استیشن 5 نشسته‌اند باید منتظر دیگر رونمایی‌های آنلاین تا هفته‌ها و شاید هم ماه‌ها تا عرضه کنسول نیز باشند.

آقای رایان در پایان پست وبلاگ خود این‌گونه نوشته است: "این بخشی از به‌روزرسانی‌ها برای پلی‌استیشن 5 بود و پس از همایش هفته آینده مطالب بسیاری برای به اشتراک‌گذاری با شما دارم".  11 خرداد 1399
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری