تست همراه اول

سرویس خبر
19 اردیبهشت 1399 ساعت 22:17
2 نظر

 

با ارزش ترین خودرو های اسپرت جهان در سال 2020

اگر دوست دارید با برترین خودرو های اسپرت جهان از نگاه کارشناسان و خریداران در سال 2020 آشنا شوید این مطلب را از دست ندهید.

در دنیای خودروها عوامل زیادی در بحث اعتبار و محبوبیت یک خودرو تأثیرگذارند. به‌عنوان‌ مثال فاکتور قیمت یا امکانات فاکتور های مهم و تأثیرگذاری هستند که می ‌توانند در میزان محبوبیت یک خودرو تأثیرگذار باشند. شاید بزرگ ‌ترین دغدغه فعلی خودروسازها در این بازار بزرگ و پر از مدعی این باشد که چطور بتوانند علاوه بر تولید یک خودرو خوب و برتر نسبت به رقبا از شرایط قیمت‌های رقابتی هم استفاده کنند. کمپانی‌های اندکی هستند که می ‌توانند استراتژی مناسبی برای این معضل پیدا کنند و خب  طبق روال همیشگی کمپانی که بتواند دراین ‌بین استراتژی بهتری اتخاذ کند سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص می دهد. در این مطلب قصد داریم به 10 خودرو برتر اسپرت از لحاظ  محبوبیت و اعتبار بپردازیم. این خودروها توانسته‌ اند با قیمت رقابتی و صد البته با امکانات مطلوب در این لیست قرار بگیرند.


 

1. Mazda MX-5 Miata (47.2 Percent)

میاتا از آن خودروهایی است که همیشه در اوج  بوده و خواهد بود. شکی نیست که مزدا به‌ خوبی می داند چطور باید مشتریان را به سمت خود جذب کند. یکی از آن خودروهایی که مزدا توانسته با آن طرفداران و مشتریان بسیار زیادی به دست آورد همین خودرو میاتا است. یک اسپرت ارزان‌ قیمت و کار راه ‌انداز. بدون شک بزرگ ‌ترین برگ برنده این خودرو ظاهر دوست ‌داشتنی و زیبای آن است. درواقع این ظاهر می ‌توانست متعلق به یک خودرو گران قیمت 60 هزار دلاری یا گران ‌قیمت ‌تر باشد اما به خاطر استراتژی‌های مناسب از طرف مزدا می ‌توانیم با تنها 30 هزار دلار از چنین ظاهری در این خودرو بهره ببریم. با توجه به رده قیمتی میاتا خیلی نمی ‌توان در زمینه توان یا امکانات از آن انتظار داشت ولی این به آن معنی نیست که این خودرو در این زمینه‌ها نمی تواند شما را یاری کند. میاتا یک خودرو کوچک اندام و سبک است ازاین ‌رو مزدا به استفاده از یک موتور 2 لیتری چهار سیلندر در آن اکتفا کرده است. این موتور به ‌صورت تنفس طبیعی کارکرده و می ‌تواند درنهایت توان خود، 181 اسب بخار تولید نماید. ازلحاظ امکانات با یک خودرو متوسط رو به پایین طرف هستیم. شاید بزرگ ‌ترین آپشنی که برای این خودرو آن هم به‌ صورت یک پکیج اضافه در نظر گرفته ‌شده باشد جعبه‌ دنده 6 سرعته اوتومات آن باشد. این خودرو در بازه قیمتی 26 تا 32 هزار دلار قرار دارد ازاین ‌رو به انتخاب بسیاری از مشتریان تبدیل ‌شده است. این خودرو توانسته از دید مشتریان و کارشناسان خودرویی 47.2 درصد اعتبار یا محبوبیت کسب نماید.


 

2. (Nissan 370Z (46.7 Percent

نیسان همیشه به ساخت خودروهای اسپرت با بازده بالا شهره بوده است. برای اثبات این ادعا تنها نام بردن از خودرو افسانه‌ای GT-R کافی به نظر می رسد. البته GT-R یک خودرو گران ‌قیمت است و از این حیث آن ‌چنان ‌که باید دارای بازار گسترده و بزرگی نیست. اما چون نیسان ‌همیشه دوست داشته تا بتواند در تمام ابعاد بازار حضور فعالی داشته باشد. نیسان سعی کرده باعرضه مدل 320Z در بازار میانی‌ ‌این کلاس خودرویی نماینده‌ای قابل قبول داشته باشد. همان‌ طور که مشخص است 320Z یک پله پایین‌ تر از GT-R قرار می ‌گیرد. مهم ‌ترین ویژگی این خودرو به پیشرانه دوست ‌داشتنی و قدرتمندش بازمی گردد. جایی که نیسان به‌عنوان قلب تپنده این خودرو یک موتور 3.7 لیتری 6سیلندر را به‌ صورت تنفس طبیعی به کار گرفته است. این موتور توانمند می ‌تواند 332 اسب بخار توان برای این خودرو تولید نماید. این خودرو ازلحاظ امکانات آن چنان غنی نیست چرا که هدف اصلی نیسان تولید یک خودرو قوی بوده تا یک خودرو با امکانات بالا. متأسفانه مصرف سوخت این خودرو به خاطر استفاده از یک موتور پرمصرف بسیار بیشتر از رقبایش است البته زمانی که نگاهی به  موتور رقبا می‌ اندازیم به ‌راحتی می ‌توانیم از قید این نکته به‌عنوان یک نکته منفی صرف ‌نظر کنیم. خودرو نیسان خودرو بسیار خوش قیمتی است. بازه قیمتی این خودرو بین 30 تا 39 هزار دلار تعیین ‌شده است. این خودرو توانسته از دید مشتریان و کارشناسان خودرویی 46.7 درصد اعتبار یا محبوبیت کسب نماید.

3. (Chevrolet Camaro (45.8 Percent

درست است که شهرت ماستانگ را ندارد ولی در خاک آمریکا از  دیگر حریفان خواستنی ‌تراست. دلیل عمده‌اش هم به شرایط فروش فوق‌ العاده شورلت برمی ‌گردد. این خودرو در اقسام و انواع نمونه‌هایش در اینجا ذکرشده است. مدل پایه کامارو تنها 24 هزار دلار قیمت دارد و از یک موتور 4 سیلندر 2 لیتری استفاده می ‌کند. اما قوی ‌ترین مدل ZL1 است که از یک موتور 8 سیلندر 6.5 لیتری استفاده می‌ کند. این موتور می ‌تواند 650 اسب بخار توان تولید کند و0 تا 100 این خودرو را در 3.4 ثانیه عملی کند. تمامی خودروهای کامارو مورد اقبال مشتری هستند اما مدل ZL1 و مدل Convertible بیش از بقیه مدل‌ها طرفدار دارند. قیمت مدل ZL1 در حدود 62 هزار دلار و مدل Convertible در حدود 42 تا 47 هزار دلار قیمت گذاری شده اند. این خودرو توانسته از دید مشتریان و کارشناسان خودرویی 45.8 درصد اعتبار یا محبوبیت کسب نماید.


 

4. (Subaru BRZ (45.0 Percent

دیگر خودرویی که در این لیست قرار دارد متعلق به سوبارو است. شهرت سوبارو بیشتر به خاطر تولید خودروهای ارزان‌ قیمت اما با کیفیت است. این خودرو برادر ناتنی خودرو تویوتا 86 محسوب می ‌شود و از یک پلتفرم یکسان استفاده می ‌کنند. برزگ ترین دلیلی که باعث قرارگیری این خودرو در لیست ما شده است به فروش بالای آن در اواخر 2019 و اوایل 2020 بوده است به طرزی که سوبارو توانسته است تا به اینجا 86 درصد از BRZ های تولیدی‌اش را به فروش برساند. این خودرو از ظاهر دوست ‌داشتنی استفاده می‌ کند و واقعا ازلحاظ  فنی یک خودرو مناسب به نظر می ‌رسد. سوبارو در این خودرو از یک موتور 2 لیتری 4 سیلندر استفاده کرده است. به لطف وزن پایین و آیرودینامیک مناسب سوبارو BRZ از شتاب گیری بسیار مناسبی بهره می ‌برد اما به خاطر توان تولیدی پایین این خودرو نهایت سرعت قابل قبولی ندارد. ازلحاظ امکانات طبق روال معمول در این بازه قیمتی انتظار خیلی زیادی از این خودرو نداریم و شاید بزرگ ترین آپشن اش بهره‌ گیری از جعبه ‌دنده اوتومات حرفه‌ای 7 سرعته یا فرمان مسابقه‌ ای با قابلیت تنظیم در 5 حالت رانندگی متفاوت باشد. قیمت این خودرو بسیار مناسب بوده. سوبارو برای این خودرو دوست ‌داشتنی بازه قیمتی 28 تا 31 هزار دلاری را  در نظر گرفته است. این خودرو توانسته از دید مشتریان و کارشناسان خودرویی 45.0 درصد اعتبار یا محبوبیت کسب نماید.


 

5. Dodge Challenger (44.4 Percent)

چلنجر از آن خودروهای مطرح و بسیار دوست‌ داشتنی و در حال حاضر تازه ‌ترین خودرو گروه عضلانی‌ های اصیل در دنیا محسوب می ‌شود. این خودرو دوست ‌داشتنی  تا به اینجا لقب قوی ‌ترین عضلانی تاریخ را در نسخه گران ‌قیمت SRT به خود اختصاص داده است. برخلاف دیگر عضلانی سازها دوج حتی در مدل پایه هم بی‌ خیال قدرت نشده است و در این خودرو از یک موتور 6 سیلندر 3.5 لیتری استفاده کرده است. این موتور می‌ تواند برای این خودرو 305 اسب بخار توان تولید نماید. البته گران‌ قیمت ‌ترین چلنجر تولید شده توسط دوج از یک موتور حجیم 6.2 لیتری 8 سیلندر استفاده می ‌کند. این موتور که دست ‌پخت SRT است به ‌راحتی هر چه تمام می ‌تواند 800 اسب بخار توان تولید نماید. با اینکه دوج چلنجر سنگین ‌ترین عضلانی حال حاضر جهان به شمار می‌آید ولی با این‌ حال در این مدل به راحتی هر چه تمام 0 تا 100 تنها 3.5 ثانیه طول می کشد. چلنجر در سال‌های گذشته نه ‌تنها معنی جدیدی از عضلانی‌ها عرضه کرده بلکه توانسته بعد از مدت‌ها دوباره نگاه خریداران را به سمت عضلانی‌ ها جلب کند ویکی از پرفروش‌ترین خودروهای عضلانی 10 سال اخیر باشد. این خودرو توانسته‌ از دید مشتریان و کارشناسان خودرویی 44.4 درصد اعتبار یا محبوبیت کسب نماید.


 

6. (Ford Mustang (44.4 Percent

این را همه قبول دارند که مشهور ترین و البته محبوب ترین خودرو عضلانی تاریخ تا به ‌حال ماستانگ بوده است. تا به ‌حال در این رویه تغییری ایجاد نشده هر چند که خودروهای دیگر تا حدی توانسته‌ اند به این عنوان‌ نزدیک شوند ولی باز این ماستانگ بوده است که توانسته است این لقب را حفظ کند. مدل‌های بسیار زیادی از ماستانگ در بازار موجود است. برخلاف خودروساز های دیگر که به قدرت طبیعی در عضلانی‌ها علاقه خاصی دارند فورد تصمیم گرفته که با استفاده از توربو ها یا سوپرشارژها با تولید همان مقدار توان مورد نیاز در مصرف سوخت در خودروهایش صرفه ‌جویی کند. در ارزان ترین مدل ماستانگ که بین 26 تا 31 هزار دلار قیمت دارد فورد از یک موتور 2.3 لیتری 4 سیلندر توربو استفاده کرده است. این موتور می ‌تواند 310 اسب بخار توان تولید نماید. اما در گران ترین مدل این خودرو که متعلق به شبلی است از یک موتور 5.3 لیتری 8 سیلندر استفاده‌ شده است. در کنار این موتور از یک سوپرشارژ استفاده ‌شده است تا نهایت قدرت این خودرو به 760 اسب بخار برسد. قیمت گران ترین ماستانگ حال حاضر در جهان در حدود 70 هزار دلار است. این خودرو توانسته‌ از دید مشتریان و کارشناسان خودرویی 44.2 درصد اعتبار یا محبوبیت کسب نماید.


 

7. (Porsche 911 Cabriolet (42.0 Percent

911 یکی از قدیمی ترین خودروهای جهان است. با اینکه بسیار گران ‌قیمت است اما همیشه به خاطر کیفیت ساخت محشرش مورد ستایش قرار گرفته است. این نمونه که در جایگاه هفتم لیست ما قرار گرفته است یکی از برترین مدل‌های ‌این خودرو است. بازه قیمتی این خودرو بین 112 هزار تا 130 هزار دلار است. از لحاظ  ظاهری با یک پورشه طرف هستیم. همان طور که می‌ دانید زبان طراحی تمام پورشه ها به هم شبیه هستند. برای همین تشخیص آن‌ها از هم کار سختی است. اما اولین ویژگی این خودرو نسبت به مدل‌های 911 سایز بسیار بزرگ آن است. در زمینه توان با توجه به این که با یک پورشه طرف هستیم انتظار یک توان بالا از این خودرو داریم. در عمل هم این اتفاق افتاده و خودرو پورشه از توان بسیار خوبی بهره می ‌برد. این خودرو از یک موتور 6 سیلندر 3 لیتری استفاده می ‌کند. اما طبق سنت همیشگی پورشه در این خودرو شاهد استفاده از توربو دوقلو هستیم تا به این ترتیب توان تولیدی توسط این خودرو به 450 اسب بخار برسد. درنهایت این خودرو توانسته از دید مشتریان و کارشناسان خودرویی 42.0 درصد اعتبار یا محبوبیت کسب نماید.


 

8. (Subaru Impreza WRX (40.0 Percent

باز هم سوبارو و این بار یک خودرو اسپرت دیگر از این خودروساز زیرک ژاپنی. درست است که محصولات سوبارو ارزان هستند اما همیشه برای فروش از نقشه خوبی برخوردار هستند. شکی نیست که سوبارو در بازار آمریکا بسیار موفق بوده و حتی در سال گذشته هم بیشترین فروشش را در این کشور تجربه کرده است. اما این خودرو یکی از افسانه‌های با تجربه سوبارو محسوب می ‌شود. این خودرو از سال 2000 تا به‌ حال پای ثابت مسابقات رالی در نقاط مختلف جهان محسوب می‌ شود. این خودرو دوست‌ داشتنی از یک ظاهر خوب و راضی ‌کننده بهره می ‌برد البته این ظاهر آن قدرها هم اسپرت محسوب نمی ‌شود ولی با این‌ حال هنوز هم می ‌توان از آن رضایت داشت. این خودرو یک سدان است پس باید از یک پیشرانه خوب و مناسب بهره مند باشد. سوبارو در این خودرو از همان پیشرانه معروف 4 سیلندر 2 لیتری استفاده می‌ کند با این تفاوت که این بار ترجیح داده است که از یک توربوشارژ نیز در کنار آن استفاده  کند. درنهایت این پیشرانه می ‌تواند 280 اسب بخار توان تولید نماید. برای این که متوجه شوید این عدد برای این خودرو کافی است باید بدانید خودرو سوبارو می تواند 0 تا 100 را در تنها 4.7 ثانیه طی نماید. این زمان برای این خودرو و موتورش فوق ‌العاده محسوب می ‌شود و حتی می ‌تواند با برترین های این کلاس نیز مقایسه شود. قیمت این خودرو نیز بسیار مناسب است . بین 27 تا 33 هزار دلار تعیین‌شده است. درنهایت این خودرو توانسته از دید مشتریان و کارشناسان خودرویی 40.0 درصد اعتبار یا محبوبیت کسب نماید.


 

9. Nissan GT-R (39.4 Percent)

اما نیسان ‌هم یک خودرو افسانه‌ای و تمام عیار دارد که نمی توان آن را در این لیست قرار نداد. اسطوره دریفت جهان نیسان GT-R یک خودرو تمام عیار و البته یک اسپرت اصیل است که صرفا برای همین هدف طراحی‌ شده است. تمام قسمت‌های این خودرو از شگفتی‌ های مهندسی محسوب می‌ شوند. شاید اولین قسمتی که توانمندی فوق ‌العاده ژاپنی‌ها را به رخ حریفان می‌ کشاند موتور این خودرو باشد. شاید انتظار همه از یک خودرو 130 هزار دلاری استفاده از یک موتور 8 سیلندر باشد اما نیسان جور دیگری به این قضیه نگاه کرده. مهندسان نیسان موتوری را ساخته اند که تا به‌ حال جزو بهترین6 سیلندر های جهان محسوب می شود. موتور این خودرو تنها 3.8 لیتر حجم  دارد اما در کنار دو عدد توربوشارژ اختصاصی این خودرو می ‌تواند برای این خودرو 560 اسب بخار توان تولید نماید. این خودرو بسیار سریع است و 0 تا 100 خود را در 2.7 ثانیه عملی می ‌سازد. برای این که بدانید این عدد تا به چه حد فوق ‌العاده محسوب می‌ شود زدن یک مثال کافی است. پورشه 911 توربو با 650 اسب بخار توان و موتور 8 سیلندر در 3.7 ثانیه 0 تا 100 را طی می ‌کند که به طرز جالب توجهی 1 ثانیه از این خودرو کند تر است. با تمام این توضیحات اما در سال‌های اخیر این خودرو آن‌ چنان‌ که نیسان انتظار داشته است در زمینه فروش موفق عمل نمی ‌کند. با این ‌حال این خودرو توانسته از دید مشتریان و کارشناسان خودرویی 39.4 درصد اعتبار یا محبوبیت کسب نماید.


 

10. Porsche 911 (37.2 Percent)

اما آخرین خودرو این لیست 911 اصلی است. همان طور که قبل هم گفتیم 911 یکی از با سابقه ترین خودروهای جهان محسوب می ‌شود و البته که در تمامی دوران‌ ها به‌عنوان پرچم‌ دار پورشه انجام خدمت می‌کرده است. مدل پایه 911 یک خودرو دوست ‌داشتنی و البته باز هم گران ‌قیمت محسوب می شود. قیمت این خودرو در مدل پایه 97 هزار دلار و در اوج شخصی ‌سازی به 127 هزار دلار می ‌رسد. پورشه برای این خودرو از یک موتور 6 سیلندر 3 لیتر تخت استفاده کرده است البته یک توربو هم این مجموعه را همراهی می ‌کند تا درنهایت تلاش این پیشرانه بتواند 375 اسب بخار توان تولید نماید. این خودرو می‌ تواند 0 تا 100 را در 3.9  عملی سازد که برای یک خودرو با این قیمت مطلوب به نظر می‌ رسد. این خودرو توانسته از دید مشتریان و کارشناسان خودرویی 39.4 درصد اعتبار یا محبوبیت کسب نماید.


   19 اردیبهشت 1399
1252 بازدید
2 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری