تست همراه اول

سرویس خبر
15 اردیبهشت 1399 ساعت 15:06
0 نظر

 

برنامه هوآوی برای پیشی گرفتن از سامسونگ چیست؟

هوآوی قصد داشت تا پایان سال 2020 از پیشی گرفتن از سامسونگ به رده نخست بزرگ‌ترین برند بازار موبایل برسد، ولی تحریم‌های آمریکا مانع از دستیابی به این هدف شد. حالا این شرکت طرح دیگری را در نظر دارد تا بتواند سامسونگ را کنار بزند.

هوآوی از ماه مه پارسال در فهرست سیاه وزارت بازرگانی ایالات متحده قرار گرفت تا دیگر نتواند با شرکت‌های آمریکایی همکاری داشته باشد. در نتیجه، این شرکت از آن زمان تاکنون امکان استفاده از خدمات و اپلیکیشن‌های گوگل را در گوشی‌های هوشمند خود نداشته است. این موضوع شاید در کشور چین مسئله مهمی نباشد، ولی بر فروش محصولات این شرکت در سایر کشورها اثر گذاشته است.

با این حال، هوآوی سال گذشته همچنان توانست میزان فروش خود را به میزان ۳۵ میلیون دستگاه افزایش دهد تا در مجموع ۲۴۰ میلیون تلفن هوشمند بفروشد. این شرکت حالا در رده دوم پرفروش‌ترین برندهای موبایل در سراسر دنیا قرار دارد و بالاتر از اپل جا خوش کرده است. البته این شرکت قصد داشت تا پایان سال ۲۰۱۹ با تصاحب جایگاه سامسونگ به رده نخست برسد، ولی تحریم‌های آمریکا جلوی این اتفاق را گرفت. اکنون این غول چینی باور دارد که با برنامه‌های مدنظرش می‌تواند خریداران بین‌المللی را به سوی محصولات خود جذب کرده و تاج پادشاهی را از دست سامسونگ خارج کند.

هدف هوآوی فاصله گرفتن از گوگل است

هوآوی تلفن‌های هوشمند جدید خود را با نسخه متن-بازی از اندرویدی روانه بازار کرده که حاوی فروشگاه اپلیکیشن‌هایی به نام AppGallery است. این فروشگاه سومین فروشگاه بزرگ اپلیکیشن‌های موبایلی در جهان است. اپ‌گالری در سال ۲۰۱۱ در چین شروع به کار کرد و نسخه بین‌المللی آن در سال ۲۰۱۸ منتشر شد.

هوآوی می‌گوید کلید پیشی گرفتن از سامسونگ این است که اپ‌گالری از گوگل پلی استور ایمن‌تر و کاربرپسندانه‌تر شود. این شرکت اصلی‌ترین نقطه‌ضعف گوگل، یعنی امنیت آن، را هدف قرار داده و می‌خواهد اپ گالری را فوق‌العاده ایمن کند. این کار از طریق سیستم احراز هویت قدرتمندی انجام خواهد گرفت تا هوآوی مطمئن شود که تمام توسعه‌دهندگان همان افرادی هستند که باید باشند. پس استفاده از نام‌های واقعی ضروری خواهد بود و این شرکت همه آن‌ها را بررسی خواهد کرد.

افزون بر این، هوآوی می‌گوید آن‌ها بهتر از گوگل می‌توانند در یافتن اپلیکیشن‌های آلوده عمل کنند. در سال‌های اخیر اپلیکیشن‌های زیادی بر روی گوگل پلی منتشر شدند که به بدافزارهای گوناگون آلوده بودند. هوآوی می‌گوید آن‌ها سازوکارهای بهتری برای ثبت دقیق اپلیکیشن‌ها دارند، و قرار نیست هیچ اطلاعاتی به سرورهای چینی ارسال شود. این شرکت در سال‌های اخیر بارها و بارها متهم به جاسوسی و گردآوری اطلاعات بوده ولی همیشه آن‌ها را رد کرده است.

هوآوی تاکید دارد که آن‌ها مشابه گوگل شرکتی مبتنی بر داده و اطلاعات نیستند. به عبارت دیگر، هدف آن‌ها از توسعه اپ‌گالری ثبت اطلاعات موقعیتی یا سایر اطلاعات خصوصی به منظور فراهم‌سازی داده‌های لازم برای سرویس‌های تبلیغاتی نیست.

با این حال، آن‌ها هنوز کار سختی در پیش دارند. دولت ترامپ اخیرا پیش‌نویس لایحه جدید قوانینی را ارائه کرده که به آمریکا اجازه کنترل بیشتر صادرات محصولات خارجی را می‌دهد. این قانون جدید می‌گوید محصولاتی که ۱۰ درصد از منشأ آن‌ها آمریکایی باشد تحت کنترل دولت ایالات متحده قرار می‌گیرند در حالی که قبلا این قانون ۲۵ درصد بود. با این تغییر، دولت ترامپ می‌تواند فروش تراشه‌های TSMC را به هوآوی ممنوع کند. همین موضوع باعث شده که این شرکت به دنبال فاصله گرفتن از TSMC و تولید مستقل پردازنده‌های خود باشد.  15 اردیبهشت 1399
0 نظر
4.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری