تست همراه اول

سرویس خبر
10 اردیبهشت 1399 ساعت 11:54
1 نظر

 

تویوتا یاریس CROSSOVER معرفی شد

تویوتا جدید ترین خودرو خود را معرفی کرد. قرار شده است که تویوتا یاریس CROSSOVER در سال 2021 به بازار های اورپایی و آسیایی عرضه شود.

ظاهراً در زمان کرونا بعضی از خودروسازها فعال‌ تر شده‌اند و به‌جای اینکه دست روی دست بگذارند حداقل به معرفی محصولات جدید خودشان می پردازند. دراین ‌بین بالاخره تویوتا هم از خواب بیدار شده و دست به تغییر بسیار بزرگی زده است. همان طور که می‌دانید یاریس یکی از خودروهای بسیار محبوب و پرفروش در تمام جهان محسوب می‌شد. این خودرو اولین بار در پلتفرم یک سدان کوچک سایز به دنیا معرفی شد و به خاطر عملکرد مناسبش مدتی بعد از مدل اصلی، تویوتا مدل هاچبک آن را هم برای بازارهای اروپایی معرفی کرد. اما خب بعد از مدتی تویوتا یاریس را کنار گذاشت و به سراغ مدل‌های جدید تر رفت. خب به‌ هرحال تویوتا با یک سیاست جدید تر به سراغ این خودرو آمده و در یک حرکت غافلگیرکننده به ‌صورت اینترنتی مدل کراس اوور آن را برای اولین بار، برای سال 2021 معرفی کرده است. طبق گفته‌های تویوتا این خودرو از یک پلتفرم جدید بهره می ‌بردالبته تا به اینجا طبق نظر بعضی از کارشناسان مطرح حوزه خودرو این ادعا آن‌ چنان حقیقت ندارد چرا که طراحی این خودرو با طراحی هاچبک آن بسیار شبیه است. درزمینهٔ پیشرانه تویوتا سه نوع  پیشرانه برای این خودرو در نظر گرفته است که خوشبختانه هر سه نوع از نوع پیشرانه‌های هیبریدی هستند که نوید مصرف و آلایندگی کمتر را می‌دهد. اما یاریس جدید در حالت پایه از یک پیشرانه 3 سیلندر 1.5 لیتری هیبریدی استفاده می ‌کند که می ‌تواند برای این خودرو 116 اسب بخار توان تولید نماید. تویوتا دو پیشرانه دیگر را نیز برای این خودرو در نظر گرفته است که یکی یک پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری و یکی دیگر هم 2.5 لیتری است. البته شاید این پیشرانه‌ها خیلی قوی نباشند ولی می‌ توانند کمتر از 120 گرم بر کیلومتر کربن دی‌اکسید تولید نمایند که بسیار مناسب به نظر می ‌رسد. 

تویوتا در تولید خودرو جدیدش تلاش کرده از تمام فاکتورهای زیبایی استفاده کند و در این راستا از همان رینگ‌های خودرو گران‌ قیمت ‌تر تویوتا C-HR در این خودرو استفاده کرده است. البته درزمینهٔ امکانات داخلی نمی ‌توان از این خودرو انتظار خیلی زیادی داشت و شاید بزرگ‌ ترین مزیت آن به استفاده از اندروید کار پلی یا اپل اتو باشد و درزمینهٔ طراحی داخلی و خارجی آن ‌چنان طراحی خاص و متفاوتی نمی‌ بینیم.


 

آن‌طور که تویوتا اعلام کرده است قرار شده است که در سال 2020 از این خودرو 150 هزار عدد تولید شود وعرضه آن سال2021 در اروپا آغاز شود که نشان‌ دهنده سرمایه ‌گذاری بالای تویوتا بر روی فروش بالای این خودرو است. در مورد قیمت این خودرو تویوتا صحبتی نکرده ولی با توجه به سطح امکانات و کلاس خودرویی این خودرو می ‌توان بازه قیمتی 15 تا 30 هزار دلاری را برای آن در نظر گرفت.


   10 اردیبهشت 1399
1 نظر
5.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری