جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
4 اردیبهشت 1399 ساعت 12:47
0 نظر

 

سازمان جهانی بهداشت: خطر اصلی ویروس کرونا هنوز پیش روی ماست

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در مصاحبه‌ای اعلام کرده که از بین رفتن شیب صعودی رشد آمار مبتلایان ویروس کرونا به معنای پایان کار نیست، چون روزهای سخت‌تر هنوز در راهند.

تقریبا حدود سه ماه از درگیری سراسر جهان با ویروس کرونا می‌گذرد و بسیاری از کشورها از جمله آمریکا هنوز در قرنطینه قرار دارند. منحنی رشد آمار مبتلایان در برخی مناطق مسطح شده و اگرچه که از همین حالا صحبت‌هایی درباره راهکارهای شروع مجدد فعالیت‌های اقتصادی شنیده می‌شود، ولی سازمان جهانی بهداشت به ما یادآوری کرده که خطر هنوز تمام نشده است.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، تدروس ادهانوم، روز دوشنبه در مقر این سازمان در ژنو سوئیس گفت:

اطمینان داشته باشید که بدون اتحاد ملی و یکپارچگی جهانی خطر بدتر هنوز در پیش روی ما قرار دارد. بیایید جلوی این تراژدی را بگیریم. بسیاری از مردم هنوز ویروس کرونا را درک نمی‌کنند.

تدروس اعلام نکرده که منظور از خطر بدتر چیست، ولی همان طور که خبرگزاری NBC گزارش داده، شیوع کووید-۱۹ در هفته‌ها و ماه‌های آتی در آفریقا که سیستم بهداشت ضعیف‌تری نسبت به سایر نقاط دنیا دارد، می‌تواند مرگبارتر از چیزی باشد که ما در ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و آمریکا دیده‌ایم. تدروس هشدار داده که مشکلات سیاسی می‌تواند بر زیان‌های این همه‌گیری جهانی دامن بزند. او می‌گوید استفاده از راهبردهای سیاسی در میانه این بحران مثل بازی کردن با آتش است.

هشدار جدید سازمان جهانی بهداشت در حالی اعلام می‌شود که شماری از کشورهای آسیایی و اروپایی به دنبال رفع بخشی از محدودیت‌ها از جمله در بخش مدارس، کسب و کارها، مسافرت‌ها و گردهمایی‌های عمومی هستند. تعدادی از ایالت‌های آمریکا هم می‌خواهند قرنطینه را بردارند؛ مثلا ایالت فلوریدا در پی بازگشایی بخشی از سواحل است و جورجیا می‌خواهد شمار زیادی از کسب و کارها از این هفته به سر کارهای خود بازگردند.

رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، چند روز پیش اعلام کرده بود که ایالات متحده کمک مالی خود را به سازمان جهانی بهداشت قطع می‌کند. ترامپ گفت دولت او به ارزیابی نقش این سازمان در مدیریت اشتباه و نادیده گرفتن عوامل شیوع ویروس کرونا می‌پردازد. رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که سازمان جهانی بهداشت به موقع و به طور شفاف اطلاعات لازم درباره ویروس کرونا را به اشتراک نگذاشته است. این سخنان در حالی اعلام شد که خود ترامپ در ابتدا وجود تهدید از جانب کووید-۱۹ را در خاک آمریکا منکر شده بود، اما این ویروس حالا در سراسر ایالات متحده بیش از ۴۰ هزار قربانی گرفته است.

به گزارش نقشه کووید-۱۹ دانشگاه جانز هاپکینز، در زمان نگارش این مطلب حدود ۲.۵ میلیون مورد قطعی ابتلا به کرونا و بیش از ۱۷۰ هزار مرگ ناشی از این ویروس در سراسر دنیا شناسایی شده است.  4 اردیبهشت 1399
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری