تست همراه اول

سرویس خبر
27 فروردین 1399 ساعت 13:28
2 نظر

 

افشا مشخصات مزدا 6 جدید

با گذشت 6 سال از معرفی نسل فعلی مزدا 6 و با تجدید قوا رقیبان کره‌ای و ژاپنی، حال نوبت به آن رسیده است که مزدا از نسل کاملا جدید بزرگترین سدان خود رونمایی کند.

طبق آخرین اخبار درز کرده از این کمپانی خوشنام ژاپنی، در نسل آینده مزدا 6 دیگر شاهد وجود پلتفرم محور محرک جلو فعلی نخواهیم بود، بلکه مزدا در فکر آن است که برای رقابت با رقیبانی همچون تویوتا کمری و هوندا آکورد، از یک پلتفرم کاملا جدید محور محرک عقب استفاده کند.

اگرچه تمامی خودرو های موجود در این سگمنت پرطرفدار از ساختار دیفرانسیل جلو بهره می‌برند، اما این پلتفرم جدید می‌تواند برگ برنده مزدا در این رقابت سخت باشد. مخصوصا که امسال، مزدا 6 شاهد افت فروش  30.4 درصدی نسبت به سال گذشته بوده است.

خبر خوش دیگر برای دوستداران این برند ژاپنی، تائید استفاده از یک موتور 6 سیلندر خطی SkyActiv-X با قدرت تخمینی 350 اسب بخار است که می‌تواند برگ برنده‌ی دیگری برای مزدا باشد. این موتور جدید از فناوری هیبریدی خفیف نیز برای کاهش مصرف سوخت پشتیبانی می‌کند.

همچنین در بازار های اروپایی شاهد استفاده از یک موتور 6 سیلندر دیزل و انواع هیبریدی شده چهار سیلندر خواهیم بود. هنوز اطلاعاتی از امکان عرضه مزدا 6 تمام الکتریکی در دسترس نیست.

احتمال می‌رود مزدا در ساخت این پلتفرم جدید با رقیب هموطن خود یعنی تویوتا، بمنظور کاهش هزینه های تولید همکاری کند.

ممکن است از این پلتفرم جدید در ساخت لکسوس is نسل بعد نیز استفاده شود.

همچنین شایعاتی مبنی بر ساخت نسخه کوپه مزدا 6 با استفاده از این پلتفرم و موتور 6 سیلندر به گوش می‌رسد.

قطعا اگر این شایعات صحت داشته باشند می‌توانیم شاهد عرضه بهترین سدان خانودگی چند سال اخیر بازار توسط مزدا باشیم.  27 فروردین 1399
2 نظر
5.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری