جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
25 فروردین 1399 ساعت 12:34
0 نظر

 

مخالفان 5G برج‌های مخابراتی هلند را به آتش کشیدند

در هفته گذشته چهار برج مخابراتی در کشور هلند مورد حمله عده‌ای از مخالفان فناوری 5G قرار گرفته است. هنوز مشخص نیست که این حملات متاثر از ادعاهای مبنی بر ارتباط 5G و ویروس کرونا بوده یا نه.

به گزارش خبرگزاری De Telegraaf و به نقل از رویترز، مهاجمان هلندی در هفته گذشته با حمله به چهار برج مخابراتی تجهیزات آن‌جا را به آتش کشیده و سیستم‌ها را تخریب کرده‌اند. این حوادث احتمالا تحت تاثیر جو هراس از 5G صورت گرفته و حداقل یکی از مهاجمان با اسپری بر روی این برج‌ها مطالبی علیه فناوری‌های بیسیم نوشته است.

طبق اعلام NCTV، از زمانی که طرح پیاده‌سازی فناوری 5G در سال ۲۰۱۹ در هلند تصویب شد، اعتراضاتی علیه این فناوری در این کشور به گوش می‌رسید، ولی تاکنون هیچ اقدام خشونت‌باری صورت نگرفته بود. مقامات دولتی اعلام کرده‌اند که چنین اقداماتی می‌تواند موجب اختلال در ارتباطات، از جمله فعالیت‌های خدمات اورژانس شود. آن‌ها مشغول همکاری نزدیک با پلیس هستند تا خاطیان را شناسایی کنند.

در حال حاضر مشخص نیست که این حملات به ادعاهای ناشی از پیوند ویروس کرونا و 5G مربوط است یا صرفا به خاطر نگرانی از استانداردهای جدید فناوری‌های بیسیم رخ داده. در هر صورت اما هیچ شواهدی مبنی بر آسیب‌زا بودن 5G وجود ندارد. سیگنال‌های فرکانس بالا نمی‌توانند حتی به لایه‌های زیرین پوست نفوذ کنند و توان شبکه‌های مخابراتی آن‌قدر پایین است که به حدود خطرناک تشعشعات رادیویی نزدیک نمی‌شود.

این حملات احتمالا نه بر پایه دلایل منطقی بلکه مبتنی بر نگرانی‌های غیرمعقولانه رخ داده است. علاوه بر این، متاسفانه الگوی فزاینده این حوادث نشان می‌دهد که خشونت‌هایی از این دست قرار نیست به این زودی متوقف شود و در شرایط حساس کنونی باید منتظر اقدامات افراطی بیشتری باشیم.  25 فروردین 1399
0 نظر
3.50
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری