سرویس خبر
16 فروردین 1399 ساعت 16:13
0 نظر

 

مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا: همه باید ماسک بزنند

مرکز CDC امروز در اطلاعیه تازه‌ای به همه مردم توصیه کرد تا برای جلوگیری از گسترش هرچه بیشتر ویروس کرونا ماسک پارچه‌ای خانگی بسازند و هنگام حضور در مکان‌های عمومی آن را مقابل صورت خود قرار دهند.

مرکز کنترل و پیش‌گیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) امروز با انتشار راهنمای تازه‌ای به شهروندان ایالات متحده توصیه کرد تا برای پیش‌گیری از گسترش ویروس کرونا ماسک خانگی تهیه کنند و آن را مقابل صورت خود ببندند. جراح کل ایالات متحده، جروم آدامز، امروز در کنفرانسی مطبوعاتی در کاخ سفید گفت: «CDC استفاده از پوشش‌های ساده پارچه‌ای را توصیه می‌کند تا کسانی که احتمالا به این ویروس مبتلا شده و از وجود آن بی‌اطلاع‌اند بیماری را به دیگران منتقل نکنند.»

این مرکز وقتی اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در ماه ژانویه در آمریکا کشف شد گفته بود فقط کارکنان مراکز درمانی و کسانی از بیماری خود مطمئن هستند باید ماسک بزنند. کارکنان مرکز درمانی از ماسک‌های جراحی و N95 استفاده می‌کنند که ذرات ریز هوا را فیلتر می‌کند و مانع از انتقال ویروس می‌شود.

کارگروه ویژه کاخ سفید و CDC در چند روز گذشته مشغول ارزیابی مجدد توصیه‌های اعلام‌شده به منظور استفاده از ماسک بوده‌اند. تحقیقات نشان می‌دهد افراد فاقد نشانه می‌توانند دیگران را آلوده کنند و ویروس کرونا ممکن است در حین صحبت کردن یا تنفس هم به دیگران منتقل شود. آدامز می‌گوید: «با توجه به این شواهد، CDC و کارگروه ویژه توصیه می‌کنند که مردم در مکان‌های عمومی برای صورت خود پوشش پارچه‌ای داشته باشند.»

متخصصان می‌گویند اگر مردم صورت خود را با ماسک یا وسایل مشابه بپوشانند، ممکن است مقدار انتشار ویروس توسط آن‌ها کاهش یابد. این ماسک‌ها به طور کامل مانع از انتشار ویروس نمی‌شوند، اما شماری از تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از ماسک می‌تواند شیوع ویروس را کاهش دهد. برخی متخصصان می‌گویند استفاده از ماسک بهتر از استفاده نکردن از آن است. البته CDC از مردم می‌خواهد که حتی در صورت استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی فاصله ۲ متری خود را با یکدیگر حفظ کنند.

ایالات متحده با کمبود شدید ماسک‌های سطح درمانی مواجه شده و این مسئله جان پزشکان و پرستاران را به خطر انداخته است. جراح کل آمریکا در ماه فوریه هشدار داده بود که اگر مردم عادی شروع به تهیه ماسک کنند، کارکنان بخش درمان در معرض ریسک قرار خواهند گرفت. اکنون در اطلاعیه تازه مرکز کنترل و پیش‌گیری از بیماری‌ها تاکید شده که مردم عادی نیازی به استفاده از ماسک‌های جراحی و N95 ندارند و این ماسک‌ها باید در دسترس کارکنان مراکز درمانی باشد.  16 فروردین 1399
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری