سرویس خبر
13 فروردین 1399 ساعت 01:15
0 نظر

 

نمایشگاه خودروی دیترویت لغو شد

بحران کرونا هر روز بزرگتر و دردسرسازتر ازقبل می شود. خودروسازها باید به دنبال راهی برای کاهش ضررهای حاصل از این بحران باشند.

مثل‌اینکه کرونا قصد ندارد دست از سر خودروسازها بردارد و پیوسته به آن‌ها ضرر می‌رساند. این بار کرونا به سراغ نمایشگاه خودرو دیترویت رفته و باعث لغو شدن این رویداد بسیار مهم شده است.


 

همان‌طور که می‌دانید نمایشگاه خودروی دیترویت یکی از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین گردهمایی‌های خودرویی جهان است. دراین‌بین خودروسازان بسیاری بودند که انتظار آمدن این نمایشگاه را می‌کشیدند. ازجمله این شرکت‌ها می‌توان به فورد و مرسدس بنز اشاره نمود. البته فورد برای این نمایشگاه تدارک بسیاری دیده بود. قرار بود در این نمایشگاه نسل جدید پرفروش‌ترین وانت آمریکا رونمایی شود. این خودرو یعنی فورد F-150 قرار بوید تغییرات چشمگیری را در طراحی تجربه کند.

البته تغییرات در بخش توان این خودرو آن‌چنان بزرگ نبوده اما شایعاتی مبنی بر اینکه قرار است یک مدل برقی از این وانت عرضه شود وجود داشت. خودروی دیگری که قرار بود در این نمایشگاه برای علاقه‌مندان به خودرو معرفی شود مدل جدید ماستانگ بود. البته معلوم نبود که قرار بود که این خودرو یک مدل جدید باشد یا صرفاً یک مدل فیس لیفت. دیگر خودروسازی که برای این نمایشگاه تدارک ویژه‌ای دیده بود مرسدس است. ظاهراً مرسدس قصد داشته در این نمایشگاه از خودرو EQS و همچنین یک مدل بروز شده کوپه از کلاس S را نیز معرفی کند. شکی نبود که نمایشگاه امسال قرار بود یکی از جذاب‌ترین نمایشگاه‌های سال باشد.

اما ظاهراً بازهم کرونا موفق شد و باعث شد که این نمایشگاه به‌جای تعلیق کلاً لغو شد. آن‌طور که معلوم است قرار است این نمایشگاه در خردادماه سال آینده برگزار شود. با توجه به لغو این نمایشگاه حال باید دید که خودروسازها به معرفی محصولاتشان می‌پردازند یا منتظر یک فرصت بهتر خواهند ماند. طبق گفته کارشناسان تا به اینجا کرونا موفق شده بیش از 60 میلیارد دلار به صنعت خودروسازی جهان ضرر وارد کند

امیدوار باشیم کرونا به‌زودی از بین برود و فعالیت کارخانه‌ها به روند تولید سابق برگردد وگرنه با طولانی شدن این شرایط به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان آینده روشنی را برای صنعت خودروسازی در سال 2020 انتظار داشت البته پیامدهای کرونا از این هم فراتر خواهد رفت و بدون شک تأثیرات منفی آن تا چند سال آینده هم قابل‌لمس خواهد بود.  13 فروردین 1399
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری