جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
8 فروردین 1399 ساعت 17:15
0 نظر

 

هوآوی و تنسنت گیمز برای توسعه پردازنده‌های Kunpeng همکاری می‌کنند

دو شرکت بزرگ هوآوی و تنسنت اعلام کرده کرده‌اند که در آینده با یکدیگر همکاری خواهند داشت تا به توسعه پردازنده‌های کامپیوتری Kunpeng بپردازند.

هوآوی یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند در دنیاست که جزو معدود سازندگان تراشه‌های اختصاصی برای محصولات خود به شمار می‌رود. با این حال، این غول چینی خود را به چیپست‌های موبایلی محدود نکرده و حالا مشغول کار روی برند جدیدی به نام Kunpeng است که برای کامپیوترهای شخصی به کار می‌رود.

اکنون هوآوی و تنسنت گیمز در کنفرانس توسعه‌دهندگان ۲۰۲۰ هوآوی که با توجه به شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار شده اعلام کرده‌اند که شراکتی راهبردی را در پیش خواهند گرفت. هو جین‌لانگ، یکی از مدیران بلندپایه هوآوی، گفته که اکوسیستم Kunpeng فرصتی حائز اهمیت برای صنعت بازی خواهد بود.

این دو شرکت در آینده قصد دارند از نوآوری‌های مشترک خود رونمایی کرده و آزمایشگاه مشترکی را همراه با شرکت تنسنت گیمز افتتاح کنند. مدیر ارشد گروه تنسنت، ما شیائویی، در تکمیل این سخنان گفت: «بسیار مفتخریم که با هوآوی به شراکتی راهبردی دست یافته‌ایم و می‌خواهیم آزمایشگاهی برای نوآوری‌های مشترک داشته باشیم. ما این همکاری را در بخش بازی‌های ابری موبایل، موتورهای بازی و سایر جنبه‌ها پیش خواهیم برد تا هر دو طرف بهره‌مند شوند.»

او افزود شرکت آن‌ها در بخش گیمینگ ابری پلتفرم Tencent Cloud Game GameMatrix را ساخته و می‌خواهد از پردازنده‌های قدرتمند Kunpeng برای پیشتازی در بازار و ایجاد راهکارهای باکیفیت و کم‌هزینه استفاده کند. مدیر اجرایی هوآوی، هو جین‌لانگ، معتقد است که ده سال آینده دهه طلایی نوآوری در معماری‌های رایانشی خواهد بود و تنوع این نوآوری‌ها مستلزم مشارکت شمار بیشتری از توسعه‌دهندگان خواهد بود. هوآوی در این کنفرانس اعلام کرده که ۲۰۰ میلیون دلار برای توسعه پردازنده‌های Kunpeng هزینه صرف می‌کند.  8 فروردین 1399
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری