تست همراه اول

سرویس خبر
6 فروردین 1399 ساعت 12:13
2 نظر

 

اپلیکیشن AppSearch جایگزین هوآوی برای گوگل پلی خواهد بود

هوآوی قبلا اعلام کرده بود که AppGallery را به عنوان جایگزین گوگل پلی معرفی می‌کند، اما به تازگی افزونه‌ای برای این برنامه پیدا شده که امکان دسترسی به اپلیکیشن‌های بیشتری را فراهم می‌کند.

مدت‌هاست که هوآوی به‌دنبال جایگزینی برای گوگل پلی می‌گردد و حالا به نظر می‌رسد که آن‌ها با کمک اپلیکیشن جدیدی به نام AppSearch به نقطه آغازین مناسبی برای حرکت در این مسیر دست یافته‌اند. این اپلیکیشن موتور جستجویی برای انواع برنامه‌هاست که در یافتن اپلیکیشن‌ها به کاربران کمک می‌کند. برای مثال، اگر کاربری به دنبال PayPal بگردد، در نتیجه اپ مذکور از طریق وب‌سایت خود هوآوی یا منابع شخص ثالث در دسترس او قرار می‌گیرد.

اپلیکیشن AppSearch از یک جهت شبیه گوگل پلی است. این برنامه مثل کادر جستجوی گوگل پلی می‌ماند و امکان جستجو به دنبال اپلیکیشن‌ها را فراهم می‌کند. AppSearch افزونه‌ای برای AppGallery است که در واقع اپ استور اختصاصی هوآوی به حساب می‌آید. ولی AppSearch برای اپلیکیشن‌هایی است که خود هوآوی آن‌ها را تولید نکرده است.

AppSearch در حال حاضر برای کاربران آلمانی در فاز آزمایشی قرار گرفته و در صفحه اول آن گفته شده که این برنامه یکی از دو برنامه اصلی برای کسانی است که از HMS یا «خدمات موبایلی هوآوی» استفاده می‌کنند. ولی حتما می‌پرسید چرا هوآوی از اپ استور جداگانه‌ای استفاده خواهد کرد؟ دلیلش محدودیت‌های موجود در AppGallery است.

AppGallery اپ استور اختصاصی هوآوی است اما به اندازه کافی اپلیکیشن ندارد تا کاربران را از نصب دستی اپ استور گوگل بی‌نیاز کند. اگر چنین بود هوآوی هزینه هنگفتی را به توسعه‌دهندگان پیشنهاد نمی‌داد تا آن‌ها برای AppGallery برنامه تولید کنند.

AppSearch یکی از نتایج تحریم‌های هوآوی در ایالات متحده آمریکاست. این شرکت در ماه مه ۲۰۱۹ در فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا قرار گرفت تا از همکاری با شرکت‌های آمریکایی محروم شود. گوگل مجوزهای اندروید این شرکت را لغو کرد تا هوآوی نتواند از اپلیکیشن‌ها و خدمات این کمپانی استفاده کند. حالا هوآوی می‌خواهد با AppSearch به کاربران اجازه دهد تا راحت‌تر برنامه‌های شخص ثالث خود را پیدا کنند.  6 فروردین 1399
2 نظر
4.25
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری