سرویس خبر
27 اسفند 1398 ساعت 22:36
0 نظر

 

گوگل، مایکروسافت، فیسبوک و توئیتر برای مبارزه با کرونا بیانیه مشترک دادند

شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که به مبارزه با دروغ‌پراکنی و اشتراک‌گذاری اطلاعات غلط خواهند پرداخت تا محتوای صحیح و رسمی راحت‌تر به دست کاربران برسد.

فیسبوک، گوگل، لینکدین، مایکروسافت، ردیت، توئیتر و یوتیوب در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که در شرایطی که شیوع ویروس کرونا تمام مردم سراسر دنیا را نگران کرده است، به مبارزه با دروغ‌پراکنی پیرامون این موضوع خواهند پرداخت. این شرکت‌ها در بیانیه مشترک خود نوشته‌اند:

ما به شکل نزدیک در حال همکاری با یکدیگر برای مقابله با کووید-۱۹ هستیم. ما مشغول کمک به میلیون‌ها نفر هستیم تا ضمن در ارتباط نگه داشتن آن‌ها بتوانیم با هم با کلاهبرداری و دروغ‌پراکنی درباره این ویروس مبارزه کنیم، اطلاعات رسمی را در پلتفرم‌هایمان بالا بیاوریم و با همکاری سازمان‌های بهداشتی به‌روزرسانی‌ها و اخبار مهم را در سراسر دنیا به اشتراک بگذاریم. از سایر شرکت‌ها دعوت می‌کنیم که به جمع ما بپیوندند تا با هم تلاش کنیم که جوامع سالم و ایمنی داشته باشیم.

برخی از این شرکت‌ها از چند وقت پیش مبارزه با اطلاعات غلط را شروع کرده بودند. فیسبوک در ماه فوریه گفته بود که تبلیغات مربوط به داروهای ویروس کرونا را مسدود می‌کند و اجازه نمی‌دهد که اخبار نادرست و محتواهای آسیب‌زا در پلتفرم آن‌ها به اشتراک گذاشته شود.

گوگل هفته پیش گفت تیمی را مسئول مبارزه ۲۴ ساعته با دروغ‌پراکنی کرده و می‌خواهد اطلاعات صحیح را به دست کاربران برساند. یوتیوب در اقدامی درآمدزایی برای ویدیوهای مربوط به ویروس کرونا را متوقف کرد، هرچند در ادامه این سیاست خود را تغییر داد. توئیتر نیز در چند روز اخیر مشغول حذف توئیت‌هایی بوده که به دروغ‌پراکنی درباره ویروس کرونا پرداخته‌اند.

آمازون که در فهرست امضاکنندگان این بیانیه قرار ندارد، چند وقت پیش بسیاری از محصولات جعلی مربوط به این ویروس را از فروشگاه خود حذف و سیاست‌های تازه و محدودکننده‌ای را به منظور ارائه محصولات مرتبط با کووید-۱۹ اعمال کرده بود.

در حال حاضر مشخص نیست که این بیانیه مشترک صرفا به منظور تاکید بر اقدامات قبلی این شرکت‌ها تنظیم شده یا طی آن قرار است به اقدامات تازه امضاکنندگان آن اشاره داشته باشد. شرکت‌های فناوری از زمان شیوع ویروس کرونا برنامه‌هایی زیادی را اجرا کرده‌اند. برای مثال فیسبوک و گوگل سرویس‌هایی در نظر گرفته‌اند تا افراد بتوانند اطلاعات خود را در آن‌ها ثبت کرده و در صورت نیاز به خدمات درمانی دسترسی داشته باشند.

تاکنون بیش از ۱۸۲٫۴۰۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و از این میان ۷۱۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. سازمان بهداشت جهانی چند روز پیش وضعیت «همه‌گیری جهانی» را اعلام کرد تا کشورها تدابیر جدی‌تری را برای مقابله با این بیماری در پیش بگیرند.  27 اسفند 1398
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری