سرویس خبر
25 اسفند 1398 ساعت 12:40
1 نظر

 

ایلان ماسک: ویروس کرونا حتی جزو 100 عامل خطرناک برای سلامتی هم نیست

مدیرعامل شرکت تسلا و اسپیس ایکس در یادداشت تازه‌ای با اشاره به این نکته که ویروس کرونا حتی جزو 100 عامل خطرساز برای سلامتی انسان‌ها به حساب نمی‌آید، گفت جایی برای نگرانی وجود ندارد.

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا و اسپیس ایکس، چند روز پیش در توئیتی گفته بود که هراس مردم پیرامون ویروس کرونا معنایی ندارد. با توجه به شرایط بحرانی سراسر دنیا و مشکلاتی که در بسیاری از فعالیت‌های عمومی به وجود آمده، این گفته از سوی خیلی‌ها با انتقادات شدید روبرو شد. ماسک حالا به‌تازگی یادداشتی را برای کارکنان اسپیس ایکس ارسال کرده که در آن نه تنها می‌گوید مردم به هیچ عنوان نباید نگران ویروس کرونا باشند، بلکه معتقد است که این ویروس جزو ۱۰۰ ریسک سلامتی برتر ایالات متحده به حساب نمی‌آید.

مدیرعامل اسپیس ایکس در یادداشت خود با اشاره به ویروس کرونا تحت عنوان C19 نوشت: «به عنوان مبنایی برای مقایسه، ریسک مرگ ناشی از C19 به شدت کمتر از ریسک مرگ ناشی از رانندگی با اتومبیل به سمت خانه است.» عده زیادی این مقایسه را نادرست خوانده‌اند، چون تصادف رانندگی مسری نیست و نمی‌تواند اثر مستقیم دومینویی روی تمام جامعه داشته باشد.

تخمین‌های بدبینانه پیش‌بینی می‌کنند که در بدترین حالت ممکن است میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا به این بیماری مبتلا و در نتیجه فشار زیادی به سیستم‌های بهداشت و درمان وارد شود. بر طبق آمارهای فعلی سازمان جهانی بیش از ۱۳۶ هزار نفر در کل دنیا به این ویروس مبتلا شده‌اند. مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ نیز از مرز ۵ هزار نفر عبور کرده است. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیش‌گیری از بیماری‌ها (CDC) و سازمان‌های محلی، تا جمعه شب در ایالات متحده ۲۲۰۴ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و ۴۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

ماسک در توئیت دیگری در این باره گفت معتقد است که درباره نرخ سرایت C19 اغراق به عمل آمده و آن را به شکلی تعمیم داده‌اند که در عمل هرگز رخ نمی‌دهد. او به شوخی اظهار داشت که اگر به همین روش درباره نرخ انتقال تخمین زده شود این ویروس به زودی کل کهکشان را در بر خواهد گرفت!  25 اسفند 1398
1 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری