سرویس خبر
24 اسفند 1398 ساعت 11:48
0 نظر

 

مودم‌ ایرانی، با حمایت ایرانسل، به مدارس روستایی می‌رود

ایرانسل در فاز جدید حمایت از تولید ملی، مدارس روستایی را با مودم‌های «ساخت ایران» تجهیز می‌کند.

ه گزارش روابط عمومی ایرانسل، این مودم‌ها که با حمایت همه‌جانبه و در راستای مسؤولیت اجتماعی ایرانسل و در ادامه حمایت از کسب و کارهای بومی، توسط شرکت اتصال صنعت میانه (ESM) تولید شده است، با هدف هوشمندسازی مدارس روستایی در قالب طرح ملی USO در اختیار این مدارس قرار می‌گیرد.

ایرانسل و شرکت اتصال صنعت میانه، پیش از این در حاشیه برگزاری نمایشگاه الکامپ 2019، در تیرماه 1398، توافق کرده بودند تا مودم‌های اینترنت در داخل کشور به تولید انبوه برسد. درپی این توافق، در فاز اول، سفارش تولید 15 هزار مودم فضای داخلی، ثبت و تا کنون بخش عمده‌ای از آن تحویل داده شده است.

همچنین در ادامه این همکاری و پیرو جلب اعتمادهای لازم، در بهمن‌ماه 1398 و در پی آغاز پروژه هوشمند سازی مدارس و تأکید وزیر محترم ارتباطات و فنّاوری اطلاعات در استفاده از محصولات تولید داخل در این پروژه، سفارش طراحی و تولید 5000 عدد مودم فضای بیرونی (out door) نیز ثبت شد.

مهندس محمد جابری مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان اتصال صنعت میانه، ضمن تشکر از اعتماد و حمایت‌های همه‌جانبه دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل به تولید ملی و اشتغالزایی برای جوانان توانای ایرانی، از آغاز تحویل بخش نخست این مودم‌ها خبر داد و گفت:

مودم‌ فضای باز مدل E1-040 با کیفیت برابر و قیمت ارزان‌تر نسبت به نمونه‌های خارجی، قابلیت نصب در فضای بیرونی با امکان استفاده از access point درون ساختمان و استفاده همزمان 32 کاربر را دارد.

به گفته‌ وی، طراحی این مودم به‌گونه‌ای انجام شده است که در مناطق دوردست که سیگنال ضعیفی دارند، سرعت و کیفیت اینترنت خوبی برای کاربران فراهم می‌کند و مناسب برای استفاده سازمان‌ها، شرکت‌های صنعتی، مدارس و خانه‌های بهداشت است.

ایرانسل با حمایت از کالای ایرانی در تلاش است تا گام‌های بزرگی برای رونق تولید داخلی بردارد. پیش از این و همزمان با سال رونق تولید و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی برلزوم حمایت از کالای ایرانی و نیز با توجه به سیاست‌های ابلاغی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت صمت، نمایشگاه دائمی حمایت از تولیدات داخلی در ساختمان مرکزی ایرانسل افتتاح شده بود.

در همین زمینه، ایرانسل در تیر ماه ۹۸ در جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا) که با هدف شناسایی و حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر فعالان بخش خصوصی این حوزه و ایجاد شور و نشاط علمی برگزار می‌شود، حضور یافته و به عنوان تنها اپراتور تلفن همراه برگزیده این جشنواره در زمینه حمایت از کسب و کار ایرانی، موفق به دریافت عنوان «اپراتور برتر محور کسب‌وکار» شده بود.

همچنین ایرانسل در تیر ماه ۹۸ با حضور در نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید»، فهرستی از نیازمندی‌های خود برای تأمین خدمات و تجهیزات مورد نیاز را به تولیدکنندگان داخلی عرضه کرده بود.

علاوه بر این، ایرانسل طی برگزاری دو «میز تعمیق ساخت داخل» با حضور وزیر صمت، تفاهم نامه و قراردادهایی با شرکت‌های ایرانی برای حمایت از تولید ملی امضا کرده بود.  24 اسفند 1398
0 نظر
2.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری