سرویس خبر
11 اسفند 1398 ساعت 11:56
2 نظر

 

پلی استور به یک قابلیت هیجان انگیز مجهز شد

برخی کاربران اندروید 10 به تازگی با یک ویژگی جذاب در تنظیمات پلی استور گوگل روبرو شده‌اند.

پلی استور یا همان فروشگاه نرم‌افزاری گوگل، از اهمیت بالایی برخوردار است. غول دنیای جستجوگرها نیز از این موضوع باخبر بوده و طی سالیان متوالی، بهبودهای قابل ملاحظه‌ای را در این زمینه شاهد بوده‌ایم. به تازگی یکی از قابلیت‌های مورد نیاز کاربران، به این سیستم اضافه شده است که در این مطلب، به آن اشاره خواهیم کرد.

از آنجا که وب سایت Android Police گزارش داده، برخی کاربران به این موضوع پی برده‌اند که در تنظیمات پلی استور گوگل، گزینه جدیدی برای فعال‌سازی حالت تیره یا همان Dark Mode اضافه شده است. اگر چه سیستم عامل Android 10 از ویژگی دارک مود به صورت کامل پشتیبانی می‌کند، اما پلی استور آخرین گزینه‌ از میان اپلیکیشن‌های گوگل است که به این حوزه اضافه شده است.


 

زمانی که این قابلیت به صورت رسمی در اختیار کاربران قرار گیرد، منوی مربوطه مانند تصویر بالا به سه حالت مختلف در دسترس کاربران قرار می‌گیرد:

  • Light: تم روشن
  • Dark: تم تیره
  • System default: همگام با سیستم عامل

از آنجا که حالت تیره (Dark Mode) در حال محبوب و همه‌گیر شدن است و هر روز کاربران بیشتری از آن در اپلیکیشن‌های خود استفاده می‌کنند، لذا مطمئنا به محض ارائه چنین قابلیتی روی پلی استور گوگل، استفاده کنندگان از این سرویس به گرمی از آن استقبال خواهند کرد.

این ویژگی به صورت رندوم و بدون توجه به ورژن پلی استور برای برخی کاربران نسخه دهم اندروید در دسترس قرار گرفته است. هنوز مشخص نیست که اندروید پای (9.0) یا ورژن‌های قدیمی‌تر نیز تحت پوشش این قابلیت قرار می‌گیرند یا خیر، اما به نظر می‌رسد که حالت تیره پلی استور برای سیستم عامل‌های جدید در دسترس قرار خواهد گرفت. با این حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه سرنوشتی در انتظار تم تیره Play Store گوگل خواهد بود.

اگر نسخه آزمایشی اندروید 10 را روی دستگاه خود نصب کرده و این قابلیت برای شما فعال شده است، لطفا تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.  11 اسفند 1398
2 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری