تست همراه اول

سرویس خبر
7 اسفند 1398 ساعت 12:04
0 نظر

 

خودروی DS 9 رونمایی شد

شرکت DS خودروی سدان لوکس جدید خود را معرفی کرد. DS 9 یک خودروی سدان پلاگین هیبریدی است.

یک عضو جدید به خانواده خودروهای لوکس بازار اضافه شد و این خودرو در فرانسه توسعه پیدا کرده است. امروز به صورت رسمی از خودروی DS 9 رونمایی شد که با پلتفرم محور جلوی EMP2 گروه PSA به تولید رسیده است. این خودروی لوکس فرانسوی ابعاد بزرگی دارد؛ با این حال مقدار اندکی از بی‌ام‌و سری 5 کوچکتر است. با وجود چنین موضوعی، DS 9 اولین خودروی سدان با ابعاد بزرگ این شرکت محسوب می‌شود که به ویژگی‌های قابل توجهی مجهز شده است. این خودروی لوکس فرانسوی از موتور بنزینی PureTech و یک موتور برقی بهره می‌برد.

موتور بنزینی و برقی این خودروی فرانسوی در مجموع قدرتی برابر با 225 اسب بخار در اختیار راننده قرار می‌دهند. این خودرو دارای یک باتری 11.9 کیلووات ساعتی بوده و برد الکتریکی آن در محدوده 40 تا 50 کیلومتر قرار می‌گیرد. با موتور برقی می‌توان به حداکثر سرعت 135 کیلومتر بر ساعت دسترسی پیدا کرد. این خودرو با موتورهای دیگر نیز وارد بازار می‌شود. یکی از نسخه‌های آن از موتور بنزینی با امکان تولید 250 اسب بخار قدرت بهره می‌برد و نسخه سوم که قدرتمندترین آن محسوب می‌شود، دارای یک موتور بنزینی با امکان تولید 360 اسب بخار قدرت و سیستم چهار چرخ محرک است. تمام مدل‌های این خودرو از گیربکس 8 سرعته خودکار بهره می‌برند.

به سراغ فناوری‌های مورد استفاده در خودروی DS 9 می‌رویم. این خودروی لوکس از سیستم تعلیق فعال بهره می‌برد که سطح جاده را برای تغییر عملکرد خود اسکن می‌کند. استفاده از این سیستم و چندین سنسور، باعث می‌شود این خودرو وضعیت جاده را پیش‌بینی کرده و دمپرها را برای یک رانندگی نرم تنظیم می‌کند. چراغ‌های LED این خودرو نیز به صورت فعال درنظر گرفته شده که با توجه به محیطی که در آن رانندگی می‌کنید، تغییر می‌کند. چراغ‌های آن دارای 5 تنظیم مختلف شامل شهر، کشور، اتوبان، پارک و هوای نامناسب می‌شود. سیستم دید در شب نیز در اختیار خریداران قرار می‌گیرد که در شرایط نوری ضعیف، نمای جلویی را در کیلومترشمار دیجیتال به نمایش می‌گذارد.

در کابین خودروی DS 9 کیلومترشمار دیجیتال و یک نمایشگر بزرگ برای سیستم سرگرمی و اطلاعات به چشم می‌خورد. اگر کیفیت صدا برای شما اهمیت بالایی دارد، شرکت DS جدیدترین خودروی سدان خود را به 14 بلندگو مجهز کرده که کیفیت بالایی دارد. این خودرو از سیستم‌های کمک راننده زیادی بهره می‌برد که برای مثال می‌توان به کروز کنترل تطبیقی، ترمز خودکار و سیستم نگهداری خودرو در میان خطوط اشاره کرد. این خودروی لوکس فرانسوی از نیمه دوم سال جاری میلادی وارد بازار خواهد شد، البته هنوز DS قیمت آن را اعلام نکرده است. خودروی DS 9 در بازار جهانی به فروش می‌رسد، البته شهروندان آمریکای شمالی یعنی ایالات متحده آمریکا، کانادا و مکزیک به آن دسترسی پیدا نخواهند کرد.  7 اسفند 1398
0 نظر
1.50
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری