تست همراه اول

سرویس خبر
1 اسفند 1398 ساعت 20:26
2 نظر

 

آمریکا می‌خواهد تولید تراشه‌های Kirin را غیرممکن کند

بر اساس طرح جدیدی که توسط وزارت بازرگانی آمریکا پیشنهاد شده، دولت ترامپ می‌خواهد TSMC را به دست کشیدن از همکاری با هوآوی برای تولید تراشه‌های این شرکت وادار کند.

به نظر می‌رسد دولت ترامپ تمام توان خود را به کار گرفته تا در فعالیت‌های هوآوی خلل ایجاد کند. دولت ایالات متحده در جدیدترین اقدام خود می‌خواهد TSMC را مجبور کند تا از تولید تراشه برای شرکت هوآوی دست بکشد. اگر برایتان سوال پیش آمده که با توجه به استقرار مقر اصلی TSMC در کشور تایوان، چنین اقدامی چطور ممکن است، پاسخ ساده‌ای وجود دارد؛ TSMC از تجهیزات ساخت آمریکا استفاده می‌کند.

بر اساس تغییراتی که وزارت بازرگانی ایالات متحده برای قوانین محصولات خارجی پیشنهاد کرده، شرکت‌هایی که در محصولات خود از فناوری‌های آمریکایی استفاده می‌کنند، برای فروش این محصولات به هوآوی باید مجوز بگیرند. همان طور که احتمالا می‌دانید، TSMC اصلی‌ترین تولیدکننده تراشه‌های Kirin هوآوی به حساب می‌آید.

اگر این لایحه اجرایی شود، تولید تراشه‌ها عملا بدون استفاده از فناوری‌های آمریکایی غیرممکن خواهد شد. هیچ خط تولیدی در کشور چین وجود ندارد که از دستگاه‌های ساخت آمریکا استفاده نکند.

با این حال، عده‌ای از مسئولان آمریکایی معتقدند که این اقدام در نهایت بیشتر از این که به چین یا هوآوی ضربه بزند، به زیان ایالات متحده خواهد بود. چنین قانونی در بلند مدت باعث دور شدن چرخه‌های نوآوری از آمریکا می‌شود و این قضیه به نفع چین است. در حال حاضر هنوز چیزی قطعی نشده، اما در این هفته و هفته‌های آتی جلساتی برگزار خواهد شد تا در این باره تصمیم‌گیری شود.  1 اسفند 1398
1615 بازدید
2 نظر
5.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری