جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
28 بهمن 1398 ساعت 16:42
0 نظر

 

آمریکا مجددا مجوز موقت مراودات هوآوی را تمدید کرد

وزارت بازرگانی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مجوز موقت مراودات هوآوی با شرکت‌های آمریکایی تا تمدید کرده تا از عملکرد صحیح شبکه‌های ارتباطی این کشور مطمئن شود.

بر اساس گزارش‌های اخیر، وزارت بازرگانی ایالات متحده اعلام کرده که مجوز موقت هوآوی را به مدت ۴۵ روز دیگر تمدید می‌کند. این چهارمین دفعه‌ای است که هوآوی و زیرمجموعه‌های آن با تمدید مجوز روبرو می‌شوند. با این حال، این مجوز صرفا به شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان آمریکایی کمک می‌کند تا از تحریم‌های دولت آمریکا علیه هوآوی متضرر نشوند.

طبق اعلام وزارت بازرگانی آمریکا، مجوز موقت هوآوی به شرکت‌های آمریکایی اجازه می‌دهد محصولات یا فناوری‌های خاص و محدودی را تا تاریخ ۱ آوریل در اختیار این کمپانی چینی و زیرمجموعه‌های آن قرار دهند. در بیانیه این وزارت‌خانه آمده که تمدید این مجوز باعث می‌شود سرویس‌دهندگان ارتباطی ایالات متحده، خصوصا در مناطق روستایی، همچنان بتوانند بدون مشکل شبکه‌های خود را دایر نگه دارند. دولت آمریکا ظرف ۴۵ روز آینده تصمیم خواهد گرفت که دوباره این مجوز را تمدید کند یا نه.

جالب است که دولت آمریکا برای چهارمین بار مجوز موقت دریافت فناوری را برای هوآوی صادر می‌کند. وزارت بازرگانی ایالات متحده از ۱۵ مه ۲۰۱۹ نام هوآوی و ۶۸ نهاد وابسته به آن را در فهرست سیاه خود قرار داد. به دنبال این اتفاق بسیاری از فعالیت‌های هوآوی محدود شد، اما آن‌ها همچنان می‌توانستند با برخی از شرکت‌های آمریکایی همکاری داشته باشند تا پایداری شبکه‌های این کشور را حفظ کنند. چند روز پیش، وال استریت ژورنال در گزارشی اعلام کرد که مسئولان آمریکایی در خصوص دسترسی‌های نامتعارف هوآوی به شبکه‌های ارتباطی مدرک دارند، اما هوآوی این ادعاها را رد کرده است.  28 بهمن 1398
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری