سرویس خبر
19 بهمن 1398 ساعت 15:09
1 نظر

 

اکانت توییتر و اینستاگرام فیس بوک هک شد!

این روزها مسئله امنیت از جمله معضلات بزرگ کاربران شبکه‌های اجتماعی به حساب می‌آید.

هکرها روز گذشته، موفق شدند تا از طریق یک پلتفرم سوم شخص، اکانت توییتر و اینستاگرام کمپانی فیس بوک را هک کرده و به این ترتیب، نگرانی‌های کاربران پیرامون اکانت‌های خود در این شبکه‌های اجتماعی افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر، هر دو اکانت به روند نرمال خود بازگشته و خطر برطرف شده است.

حول و حوش ساعت 3:50 بعد از ظهر دیروز، توییتی توسط گروه OurMine در اکانت توییتر فیس بوک ارسال شد. این گروه هکر پیش‌تر، موفق به هک کردن اکانت تعداد زیادی از بازیکنان NFL شده بودند و پیش از آن، اکانت توییتر افراد سرشناسی از جمله مارک زاکربرگ؛ مدیر عامل فیس بوک، جک دورسی؛ مدیر عامل توییتر و ساندر پیچای؛ مدیر عامل گوگل را نیز هک کرده بودند.


 

گروه OurMine در توییت ارسال شده، جمله زیر را بر زبان آورده بودند:

خب، فیس بوک نیز قابل هک است، اما امنیت آنها از توییتر بیشتر است.

این توییت در حال حاضر، حذف شده است. همچنین بد نیست بدانید که اکانت توییتر مسجر فیس بوک نیز در این عملیات، هک شده است.

در این میان، اکانت اینستاگرام فیس بوک نیز هک شد و تصویر زیر که همان لوگوی گروه OurMine است، در آن قرار گرفت:


 

یکی از سخنگویان فیس بوک، خبر هک شدن اکانت‌های فیس بوک توسط یک پلتفرم سوم شخص را تأیید کرد. وی در سخنان خود چنین عنوان کرد:

به محض اطلاع از این موضوع، سریعا اکانت‌های خود را قفل کرده و به سرعت، نسبت به رفع مشکل اقدام کردیم.

مسئولان توییتر متأسفانه اسمی از پلتفرم یاد شده نیاوردند، اما با توجه به تصاویر اسکرین شات منتشر شده، نام ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی Khoros در آنها دیده می‌شود. متأسفانه اینستاگرام و مسئولان Khoros، تا این لحظه هیچ بیانیه یا اظهار نظری پیرامون این موضوع به میان نیاورده‌اند.

نگرانی کاربران پیرامون امنیت اکانت‌های خود با وجود چنین اتفاقاتی رفته رفته افزایش پیدا می‌کند. باید منتظر بمانیم و ببینیم که در آینده، چه تدابیری برای حفظ امنیت اکانت‌ها اتخاذ می‌شود.  19 بهمن 1398
1 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری