تست همراه اول

سرویس خبر
27 دی 1398 ساعت 18:35
0 نظر

 

نسل آینده تویوتا لندکروزر ماه اوت معرفی می‌شود؟

بر اساس جدیدترین اطلاعات منتشر شده، نسل آینده تویوتا لندکروزر در ماه اوت همراه با موتور پلاگین هیبریدی از راه می‌رسد.

نسل کنونی تویوتا لندکروزر که هم اکنون در بازار به فروش می‌رسد، بیش از 10 سال پیش یعنی در سال 2008 معرفی شد. در طی سال‌های اخیر این خودروی ژاپنی بروزرسانی‌های زیادی را تجربه کرده تا بتواند با خودروهای موجود در بازار رقابت کند. این خودروی غول پیکر با وجود عمر بالا، همچنان فروش مناسبی را در بازار تجربه می‌کند. با وجود چنین موضوعی، تویوتا در حال توسعه نسل جدید لندکروزر است. به تازگی گزارشی از سوی BestCarWeb.jp در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته که حاوی اطلاعات جدیدی مانند تاریخ معرفی و مشخصات موتور نسل آینده تویوتا لندکروزر است.

در ماه‌های گذشته شاهد انتشار گزارش‌ها و شایعات زیادی مبنی بر استفاده از موتور پلاگین هیبریدی در نسل جدید تویوتا لندکروزر بودیم. در اوایل ماه جاری میلادی گزارشی در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت که خبر از تولید مجدد Venza به عنوان یک خودرو کاملا هیبریدی و نسل آینده سیه‌نا با موتور هیبریدی می‌داد. گزارش منتشر شده از سوی BestCarWeb.jp اطلاعات بیشتری از نسل آینده تویوتا لندکروزر در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهد. در صورتی که گزارش اخیر صحت داشته باشد، این خودروی شاسی بلند به یک موتور 6 سیلندر 3.5 لیتری هیبریدی مجهز می‌شود که قادر به تولید 295 اسب بخار قدرت و 356 نیوتن متر گشتاور است.

نسل کنونی تویوتا لندکروزر به یک موتور 4.6 لیتری 8 سیلندر مجهز شده که البته در ایالات متحده آمریکا برای فروش عرضه نمی‌شود. این موتور قدرتی برابر با 313 اسب بخار و گشتاوری برابر با 460 نیوتن متر در اختیار راننده قرار می‌دهد. در حالی که موتور 6 سیلندر جدید به عنوان جایگزین موتور 4.6 لیتری مورد استفاده قرار می‌گیرد، اشاره‌ای به موتور 5.7 لیتری نسل کنونی آن نشده است. تویوتا لندکروزر در ایالات متحده آمریکا از یک موتور 8 سیلندر 5.7 لیتری بهره می‌برد.

بر اساس گزارش جدید، نسل آینده تویوتا لندکروزر با استفاده از پلتفرم TNGA این شرکت ژاپنی توسعه پیدا می‌کند. این موضوع نه تنها باعث می‌شود با یک خودروی مدرن روبه‌رو باشیم، بلکه ویژگی‌های جدیدی مانند وزن کمتر را به این خودروی شاسی بلند محبوب اضافه می‌کند. نباید منتظر استفاده از جعبه دنده 6 سرعته خودکار در نسل جدید لندکروزر باشیم، چرا که تویوتا آن را با یک گیربکس خودکار CVT جایگزین می‌کند. همانطور که می‌توان انتظار داشت، قدرت تولیدی موتور در این خودرو به چهار چرخ آن منتقل می‌شود.

گزارش جدید به طراحی جدید و انقلابی این خودرو اشاره کرده است. طراحی جلو پنجره لندکروزر جدید مشابه با خودروهای جدید تویوتا خواهد بود. این خودرو را می‌توان با 2 و یا 3 ردیف صندلی سفارش داد که امکان حمل 5 تا 8 نفر را فراهم می‌کند. انتظار می‌رود تویوتا برای این محصول خود تجهیزات و سیستم‌های امنیتی زیادی را در نظر بگیرد. در حالی که گزارش جدید به معرفی نسل آینده تویوتا لندکروزر در تابستان سال جاری میلادی اشاره می‌کند، ما چندان به چنین موضوعی خوشبین نیستیم. تا به امروز شاهد انتشار تصاویری از نمونه اولیه و آزمایشی این خودرو نبوده‌ایم، البته شاید تویوتا موفق شده آن را دور از چشم رسانه‌ها آزمایش کرده باشد. در آینده اطلاعات بیشتری از این خودروی غول پیکر منتشر خواهد شد.  27 دی 1398
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری