تست همراه اول

سرویس خبر
27 دی 1398 ساعت 11:24
1 نظر

 

سرنوشت خودروی الکتریکی آستون ماترین (Rapide E) در هاله‌ای از ابهام

بر اساس گزارشی که توسط Autocar منتشر شده، سرنوشت Rapide E، خودروی الکتریکی آستون مارتین در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

این روزها حرف و حدیث پیرامون خودروی الکتریکی آستون مارتین با نام Rapide E زیاد است و گزارشی جدید از سوی Autocar حاکی از آن است که روند تولید این محصول احتمالا پیش از عرضه، متوقف خواهد شد. البته مسئولان آستون مارتین تا به این لحظه، هیچ سخنی در این مورد به میان نیاورده‌اند.

سخنگوی کمپانی آستون مارتین در این باره چنین گفت:

همه چنین سوالی را مطرح می‌کنند. اما متأسفانه چیزی در این باره نمی‌توانم بگویم.

مدیر مالی شرکت آستون مارتین نیز هفته گذشته در تماس تلفنی خود برای اعلام گزارش مالی این کمپانی، هیچ صحبتی پیرامون Rapide E به میان نیاورد. وب سایت Autocar در مصاحبه با فردی نزدیک به مسئولان آستون مارتین متذکر شد که احتمالا آنها روند عرضه خودروی الکتریکی Rapide E را متوقف کرده و از این محصول، در راستای تحقیقات خود برای خودروهای آینده (ماننده برند Lagonda) کمک خواهند گرفت.

خودروی الکتریکی Rapide E در همایش Auto Shanghai که در آوریل 2019 برگزار شد، پس از چهار سال تحقیق و توسعه، به دنیای خودرو معرفی گردید. کمپانی آستون مارتین در سال 2015 و ضمن شراکت با کنگره تکنولوژی چینی LeEco، اعلام نمود که قصد تولید یک خودروی الکتریکی را در سر می‌پروراند. اما زمانی که در سال 2017 شرکت LeEco زیر قرارداد خود با آستون مارتین زد، آنها مجبور شدند تا روند توسعه Rapide E را عجالتا متوقف نمایند. چندی بعد و در همان سال، آنها با کمپانی Williams Advanced Engineering که پروتوتایپ Rapide E را طراحی کرده بود، شراکت را برای تولید این خودرو آغاز کردند.

در کنار مشکلات در زمینه تولید، افرادی که این خودرو را پیش خرید کرده بودند، مدام با سوالات خود پیرامون زمان عرضه محصول، مسئولان آستون مارتین را کلافه کرده بودند و از طرف دیگر، صحبتی در مورد قیمت اصلی آن به میان نیامده بود. پیش بینی‌ها حاکی از آن بود که Rapide E با قیمت 255 هزار دلار، روانه بازار می‌شود.

خودروی الکتریکی Rapide E با موتور دوگانه با قدرت 600 اسب بخاری، بیشینه سرعت 250 کیلومتر بر ساعت همراه خواهد بود و حداکثر زمان برای رسیدن سرعت از 0 تا 100 نیز کمتر از 4 ثانیه تخمین زده شده است.  27 دی 1398
1 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری