تست همراه اول

سرویس خبر
25 دی 1398 ساعت 09:48
0 نظر

 

پلتفرم AR/VR اپل روی محصولی به جز آیفون 5G قرار می‌گیرد

بر اساس گزارش رسانه‌های کره‌ای، اپل می‌خواهد پلتفرم واقعیت افزوده و مجازی خود را نه در روی آیفون بلکه در محصولی معرفی کند که به‌تازگی رندرهایی از آن منتشر شده بود.

در حال حاضر شمار گوشی‌های مجهز به سنسور سه‌بعدی تشخیص عمق (ToF) در دوربین عقب بسیار زیاد شده ولی Oppo R17 Pro و Vivo NEX Dual Display از جمله اولین محصولاتی بودند که با این فناوری وارد بازار شدند. با این حال، نقطه عطف فراگیری این سنسور به زمان معرفی خانواده گلکسی اس ۱۰ بر می‌گردد. سامسونگ حالا در تدارک آن است که از این سیستم در سری گلکسی اس ۲۰ هم استفاده کند. اما برنامه اپل چیست؟ 

به گزارش رسانه‌های کره‌ای، اولین محصول اپل که برای پلتفرم AR/VR از سیستم تشخیص سه‌بعدی استفاده خواهد کرد نه یک آیفون بلکه یک آیپد خواهد بود. البته فعلا مشخص نیست که کدام آیپد به عنوان میزبان این فناوری در نظر گرفته می‌شود، اما با توجه به این که رندرهای آیپد پرو ۲۰۲۰ به‌تازگی منتشر شده و از وجود دوربین بزرگ سه‌گانه در این دستگاه خبر داده، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که آیپد پرو بعدی کوپرتینویی‌ها اولین محصول این شرکت برای استفاده از سنسور ToF باشد.

آیپد پرو جدید احتمالا در حوالی ماه مارس منتشر خواهد شد، بنابراین زمان زیادی باقی نمانده تا ببینیم چه در سر اپل می‌گذرد و احتمالا از فناوری‌های واقعیت افزوده و مجازی در چه راهی استفاده خواهد کرد. کاربران مدت‌هاست که منتظر اضافه شدن چنین قابلیتی به دستگاه‌های اپلی هستند، اما این شرکت هرگز نشان نداده که چگونه می‌تواند از این فناوری استفاده کند و راهی برای پیشی گرفتن از رقبا دارد یا نه.

دوربین TrueDepth در بخش جلوی آیفون‌ها از پرتویی ساخت‌یافته برای ایجاد ۳۰ هزار نقطه و خلق ماتریسی سه‌بعدی از چهره کاربر استفاده می‌کند، در حالی که دوربین‌های ToF از یک سنسور و پرتوی کمکی برای تشخیص و نقشه‌برداری ۱۰ برابری از وضعیت نور و فاصله سوژه کمک می‌گیرند.

بنابراین دوربین‌های ToF قابلیت‌های بیشتری برای استفاده از فضاهای سه‌بعدی دارند. حالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم کوپرتینویی‌ها چه برنامه‌هایی برای استفاده از این فناوری در نظر دارند. فراموش نکنیم که پلتفرم AR/VR آن‌ها از مدت‌ها پیش در دست توسعه قرار گرفته و احتمالا خیلی زود به دست کاربران خواهد رسید.  25 دی 1398
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری