تست همراه اول

سرویس خبر
21 دی 1398 ساعت 17:18
0 نظر

 

تویوتا یاریس GR معرفی شد؛ کوچک اما قدرتمند

تویوتا یاریس GR از راه رسید. این خودروی هاچ‌بک ژاپنی به موتور 3 سیلندر با قدرت 257 اسب بخار مجهز شده است.

تویوتا یاریس در میان خودروهای هاچ بک موجود در بازار جذاب و قدرتمند نیست، البته در سال 2017 این شرکت ژاپنی با معرفی مدل GRMN این خودرو سعی کرد محبوبیت آن را افزایش دهد. چندین ماه پیش با نسل جدید تویوتا یاریس ملاقات کردیم و حال نسخه قدرتمند آن از راه رسیده است. تویوتا یاریس GR به یک موتور بسیار قدرتمند مجهز شده که قدرت تولیدی آن به چهار چرخ این خودروی کوچک ژاپنی منتقل می‌شود.

تویوتا یاریس GR به قدرتمندترین موتور سه سیلندر خودروهای جاده‌ای در جهان مجهز شده است. این موتور که حجمی برابر با 1.6 لیتر دارد، از توربوشارژر بهره می‌برد. این موتور جدید قدرتی برابر با 257 اسب بخار و گشتاوری برابر با 360 نیوتن متر در اختیار راننده قرار می‌گیرد. این قدرت توسط یک جعبه دنده 6 سرعته دستی به چهار چرخ آن منتقل می‌شود. با وجود استفاده از سیستم چهار محرک و دو دیفرانسیل لغزش محدود، وزن این خودروی هاچ بک تنها به 1280 کیلوگرم می‌رسد و عملکرد بالایی را از خود نشان می‌دهد.

سرعت تویوتا یاریس GR در مدت زمان کمتر از 5.5 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. تویوتا سرعت این خودروی هاچ بک را به صورت الکترونیکی روی 230 کیلومتر بر ساعت محدود کرده است. این خودرو در نمایشگاه Tokyo Auto Salon معرفی شده است. تویوتا برای کاهش وزن آن از فیبر کربن پلیمری و آلومینیوم استفاده کرده است. سیستم تعلیق عقب از نوع دوجناغی بوده و سیستم تعلیق جلو از نوع مک فرسون است. ارتفاع این خودروی ژاپنی در مقایسه با نسخه استاندارد کاهشی 91 میلی‌متری داشته و تویوتا برای آن رینگ‌های 18 اینچی در نظر گرفته است.

راننده در این خودرو به حالت‌های رانندگی مختلف دسترسی دارد که شامل نرمال، اسپرت و Track می‌شود. در حالت نرمال، 60 درصد گشتاور به محور جلو و 40 درصد آن به محور عقب منتقل می‌شود. در حالت اسپرت، 30 درصد گشتاور برای چرخ‌های جلو و 70 درصد آن برای چرخ‌های عقب در نظر گرفته می‌شود. در حالت Track، گشتاور به صورت مساوی میان دو محور تقسیم می‌شود. سیستم چهار چرخ محرک تویوتا یاریس GR به صورت خودکار قابل تنظیم است و می‌تواند گشتاور را بر اساس شرایط جاده به صورت کامل به چرخ‌های جلو و یا عقب منتقل کند.

یاریس GR در کارخانه جدید این شرکت به تولید می‌رسد. مدل First Edition این خودرو در کشور ژاپن با قیمت پایه 36,100 دلار به فروش می‌رسد. نسخه قدرتمند‌تر آن با نام High-Performance First Edition دارای قیمت پایه 41,600 دلار است. مدل گران‌تر به رینگ‌های آلومینیومی BBS مجهز شده و دارای تجهیزات کامل‌تری در مقایسه با مدل دیگر است. در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که نسخه اروپایی تویوتا یاریس GR به موتور 257 اسب بخاری مجهز شده است. موتور این خودرو در بازار ژاپن قادر به تولید 268 اسب بخار قدرت است.  21 دی 1398
0 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری