تست همراه اول

سرویس خبر
18 دی 1398 ساعت 10:15
0 نظر

 

CES 2020: ماسک Atmos پنجاه برابر بهتر از ماسک‌های عادی عمل می‌کند

شرکت Ao Air در نمایشگاه CES 2020 از ماسک عجیبی به نام Atmos رونمایی کرده که در زمینه تصفیه هوا عملکردی بسیار قوی‌تر و بهتر از ماسک‌های عادی دارد.

مدیر بخش آمریکایی شرکت Aō Air، میکال پِوِتو، می‌گوید برای دستیابی به بهترین ماسک فیلتر هوا به وسیله‌ای نیاز دارید که تمام صورت شما را بپوشاند. ولی این شرکت ماسکی به نام Atmōs ساخته که بدون پوشاندن چهره شما با کمک فن‌های کوچک محفظه‌ای پرفشار از هوای تمیز مقابل دهان و بینی‌تان قرار می‌دهد.

این دستگاه شفاف دور دهان شما بسته می‌شود و هوا را از پایین گوش‌تان می‌گیرد. در آن قسمت حسگرهایی وجود دارد که نرخ تنفس شما را اندازه‌گیری می‌کند. Aō Air ماسک خود را از همین حالا با قیمت ۳۵۰ دلار برای پیش‌فروش در اختیار علاقه‌مندان قرار داده و آن را در ماه ژوئیه به دست کاربران می‌رساند.

آقای پوتو می‌گوید هدف آن‌ها تولید دستگاهی بوده که بتواند در محیط‌های غیرداخلی هوایی پاکیزه را به درون شش‌های افراد برساند. با این حال، طراحی این دستگاه کمی عجیب و بزرگ به نظر می‌رسد. وزن آن ۲۵۶ گرم است که از پلاستیک ساخته شده و با فن و سنسورهای خود مقابل چهره شما قرار می‌گیرد. خبرنگار وب‌سایت Engadget می‌گوید در هنگام آزمایش این دستگاه سنگینی آن را حس کرده و متوجه شده که به بینی‌اش فشار می‌آورد.

مدیرعامل Aō Air می‌گوید بسیاری از ساکنان کشورهای آلوده از جمله کشورهای آسیایی به استفاده از ماسک‌های عادی عادت کرده‌اند، اما او امیدوار است که این افراد با اندازه دستگاه آن‌ها کنار بیایند. این شرکت می‌خواهد در آینده اندازه ماسک خود را تا حد نسل اول آیپاد کاهش دهد. آقای پوتو می‌گوید: «[Atmōs] پنجاه برابر بهتر [از ماسک‌های عادی] است. در نظر داشته باشید که این ماسک در نسل اول خود به سر می‌برد.»  18 دی 1398
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری