سرویس خبر
8 دی 1398 ساعت 11:18
6 نظر

 

نخستین خودروی ملی ترکیه از راه رسید

اولین خودروی ملی ترکیه معرفی شد. این خودروی تمام الکتریکی توسط شرکت TOGG به تولید می‌رسد.

ترکیه اولین خودروی ملی خود را در معرض دید عموم قرار داد. این کشور در حقیقت از دو خودرو رونمایی کرده است. یکی از آن‌ها نمونه اولیه یک کراس‌اوور سایز متوسط بوده و دیگری یک سدان مفهومی است. این خودروها توسط شرکت TOGG معرفی شده‌اند. خودروی C-SUV که سال 2022 وارد بازار می‌شود، از موتور برقی بهره می‌برد. در حقیقت ترکیه اولین خودروی ملی خود را به صورت تمام الکتریکی وارد بازار می‌کند.

این کراس‌اوور با دو باتری لیتیوم یونی مختلف به فروش می‌رسد. یکی از آن‌ها دارای برد 300 کیلومتری و دیگری دارای برد نزدیک به 483 کیلومتر است. این کراس‌اوور ترکیه‌ای از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می‌کند که توسط آن می‌توان 80 درصد ظرفیت باتری را در مدت زمان 30 دقیقه شارژ کرد. در حال حاضر شرکت TOGG اشاره‌ای به ظرفیت باتری مورد استفاده در اولین خودروی خود و همچنین سرعت شارژ آن نکرده است. به نظر می‌رسد این کراس اوور از شارژر 150 کیلوواتی پشتیبانی می‌کند. شرکت TOGG باتری‌های مورد استفاده در این خودرو را برای مدت زمان 8 سال گارانتی می‌کند.

کراس اوور TOGG C-SUV مانند اکثر خودروهای برقی موجود در بازار در نسخه‌های مختلف به فروش می‌رسد. مدل پایه این خودرو از یک موتور برقی روی محور عقب خود بهره می‌برد. این موتور قدرتی برابر با 200 اسب بخار در اختیار راننده قرار می‌دهد. مدل دیگر دارای دو موتور برقی است که هر یک از آن‌ها روی یک محور قرار گرفته است. این چیدمان باعث می‌شود قدرت تولیدی موتورها به چهار چرخ منتقل شود. مدل مجهز به دو موتور برقی قدرتی برابر با 400 اسب بخار در اختیار راننده قرار می‌دهد.

در حال حاضر شرکت TOGG اشاره‌ای به گشتاور تولیدی این موتور برقی نکرده است. سرعت مدل پایه این خودروی ترکیه‌ای در مدت زمان 7.6 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و شتاب مدل دارای 2 موتور برابر با 4.8 ثانیه است. این خودرو از طراحی جذابی بهره می‌برد و به علت فاصله زیاد میان دو محور چرخ‌ها، فضای مناسبی در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد. این خودرو به گونه‌ای طراحی شده که موردعلاقه رانندگان در کشورهای مختلف باشد. این خودرو با همکاری پینینفارینا طراحی شده است.

در کابین خودروی TOGG C-SUV از کیلومترشمار دیجیتال استفاده شده است. علاوه بر این کیلومتر، شاهد حضور سه نمایشگر دیگر در این خودرو هستیم. یکی از آن‌ها برای سیستم سرگرمی و اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد، نمایشگر دوم در مقابل سرنشین کناری راننده قرار گرفته و از صفحه نمایش سوم می‌توان برای تنظیم سیستم تهویه مطبوع استفاده کرد. تا جای ممکن سعی شده از دکمه‌های فیزیکی سنتی در کابین این خودرو استفاده نشود.

استفاده از سیستم تعلیق مک فرسون  در بخش جلویی سواری راحتی را برای سرنشینان به همراه می‌آورد و همچنین عملکرد مناسبی دارد. در بخش پشتی از سیستم تعلیق مستقل استفاده شده تا حس یک خودروی اسپرت به راننده منتقل شود. شرکت سازنده برای این خودرو بروزرسانی به صورت OTA عرضه می‌کند. این خودرو از قابلیت‌های V2X بهره می‌برد که امکان ارتباط آن با دستگاه‌های هوشمند را فراهم می‌کند. برای این خودرو دستیار هولوگرافیک در نظر گرفته شده است. بر اساس اعلام TOGG، این سیستم از فناوری‌های پیشرفته ردیابی چشم و تکنولوژی تصویربرداری هولوگرافیک سه بعدی بهره می‌برد.

این فناوری پیشرفته اطلاعات مربوط به خودرو و همچنین اطراف آن یعنی جاده و محیط را نیز در اختیار راننده قرار می‌دهد. استفاده از فناوری واقعیت افزوده امکان استفاده راحت‌تر از سیستم ناوبری برای راننده را فراهم می‌شود. شرکت TOGG اعلام کرده برای اولین بار از این سیستم در دنیای خودرو استفاده می‌شود. خودروی TOGG C-SUV سال 2022 وارد بازار ترکیه خواهد شد. اطلاعات بیشتر در رابطه با این خودرو در ماه‌های آینده در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد. اکثر علاقه‌مندان به صنعت خودرو منتظر اعلام قیمت این کراس اوور هستند.  8 دی 1398
6 نظر
4.75
  12 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری