تست همراه اول

سرویس خبر
12 آذر 1398 ساعت 16:08
2 نظر

 

کلیه محصولات کمپانی هوآوی، از قطعات آمریکایی رهایی پیدا کردند!

درگیری های میان هوآوی و کشور آمریکا بالا گرفته و حالا این کمپانی چینی، محصولاتی تولید می‌کند که هیچ قطعه آمریکایی در آن‌ها دیده نمی‌شود.

همان طور که می‌دانید، هوآوی مدتی است که با تحریم‌های کشور آمریکا روبرو شده و محصولات این کمپانی، دیگر در کشور یاد شده به فروش نمی‌رسد. بر اساس گزارش جدیدی که توسط وال استریت ژورنال منتشر شده، محصول جدید هوآوی با نام Mate 30 Pro که پرچمدار این برند به حساب می‌آید، به صورت کامل با محصولات ساخت کشور چین تولید شده و هیچ قطعه‌ای از این گوشی هوشمند توسط کشور آمریکا ساخته نشده است.

پیش از تحریم‌ها، هوآوی با شرکت‌های آمریکایی در زمینه تولید چیپ‌ها همکاری می‌کرد تا محصولات این کمپانی، امکان سازگاری با اپراتورهای آمریکایی را داشته باشد، اما پس از اعمال تحریم‌ها، منابع ژاپنی جایگزین شرکت‌های آمریکایی شدند. به عنوان مثال شرکت Broadcom که چیپ‌های وای فای و بلوتوث گوشی‌های هوآوی را تأمین می‌کرد، حالا دیگر قابلیت همکاری با هوآوی را نداشته و ازین پس چیپ‌های اختصاصی هوآوی جایگزین موارد یاد شده می‌شود.

بد نیست بدانید که مدیران و مسئولان کمپانی هوآوی، به اندازه کافی هوشیار بودند که از سال 2012، تحریم هایی که در انتظارشان بود را پیش بینی کرده و خود را برای آن‌ها آماده کرده بودند. به این ترتیب از همان زمان، خط تولید قطعات سخت‌افزاری اختصاصی خود را احداث کردند و حالا در اوج تحریم‌ها، توانسته قطعات مورد نیاز خود را تأمین نماید.

در کنار این داستان، هوآوی پس از احساس خطر در زمینه قطعات سخت افزاری، شروع به جستجو در مورد شرکت‌های تولید کننده دیگر کرد و حالا موفق شده شرکای تجاری جدیدی را برای خود در نظر بگیرد. شرکتی مانند HiSilicon مسئولیت طراحی چیپ‌های هوآوی را بر عهده گرفته و تولید آنها نیز بر عهده شرکت TSMC است که بر خلاف تحریم‌ها، تصمیم گرفته تا همکاری خود با شرکت هوآوی را ادامه دهد.

ماه گذشته در رسانه‌های خبری، شایعه شده بود که آمریکا از این شرکت تایوانی خواسته تا همکاری خود را هوآوی را پایان دهد، اما آنها این موضوع را منکر شده و نقض شده دانستند.


   12 آذر 1398
2196 بازدید
2 نظر
4.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری