سرویس خبر
10 آذر 1398 ساعت 16:25
0 نظر

 

به تایید وب‌سایت iFixit گوشی Huawei Mate 30 Pro راحت‌تر از رقبا تعمیر می‌شود

بررسی طراحی و قطعات داخلی HUAWEI Mate 30 Pro توسط وب‌سایت معتبر iFixit، پرچم‌دار هوآوی را از نظر تعمیرپذیری در جایگاهی بالاتر از گوشی‌های رقیب در سال 2019 قرار داده است.

طراحی گوشی‌های هوشمند در سال‌های اخیر همواره پیچیده‌تر شده و در نتیجه تعمیر یا تعویض قطعات داخلی آن‌ها نیز بسیار سخت شده است. گوشی‌‌های کلاس پرچم‌دار معمولاً از آزمون تعمیرپذیری iFixit امتیاز خوبی نمی‌گیرند. با این حال Huawei Mate 30 Pro به عنوان پرچم‌دار هوآوی توانسته عملکرد خوبی در این زمینه داشته باشد و نمره خوب 5 از 10 را از آزمون تعمیرپذیری iFixit دریافت کند.


 

شاید بتوان گفت نمایشگر Waterfall این دستگاه، سخت‌ترین مانع بر سر راه تعمیر این گوشی هوشمند باشد؛ اما طبق گفته‌ی iFixit این موضوع، مشکل خاصی را ایجاد نمی‌کند چرا که می‌توان بدون نیاز به خروج باتری، نمایشگر را از دستگاه جدا و تعویض کرد.

از سویی دیگر بر خلاف بسیاری از گوشی‌های هوشمند سال 2019 که از اتصال جداگانه برای دیجیتایزر و نمایشگر استفاده می‌کنند، Mate 30 ProHuawei به یک کانکتور واحد و کوچک در این بخش مجهز شده است.

Mate 30 ProHuawei در زمینه سهولت جداسازی قطعات، امتیاز بسیار خوبی را کسب کرده است؛ چرا که تقریباً تمام بخش‌ها و قطعات داخلی این گوشی ساختاری ماژولار دارند و می‌توانند به صورت مجزا جایگزین یا تعویض شوند. از طرف دیگر استفاده از پیچ‌های استاندارد فیلیپس باعث شده خبری از چسب زیاد در ساختار گوشی یا نیاز به استفاده از چند ابزار و پیچ‌گوشتی مختلف نباشد.

 

به گفته متخصصان وب‌سایت iFixit، گوشی Mate 30 ProHuawei دارای قطعات پیشرفته متعدد و همچنین ساختاری ماژولار است. از نظر آن‌ها همین امر دلیلی برای حذف جک 3.5 میلی‌متری صدا از این دستگاه شده است.

در مقایسه با سایر پرچم‌داران فعلی بازار، مانند گلکسی نوت 10 پلاس (با امتیاز 3 از 10) یا Pixel 4 XL (با امتیاز 4 از 10) امتیاز 5 از 10 برای HUAWEI Mate 30 Pro، نمره قابل توجهی برای یک پرچم‌دار سال 2019 محسوب می‌شود.


 

استفاده هوآوی از سخت‌افزار تراز اول و ارتقا یافته، طراحی چشم‌نواز، نمایشگر با کیفیت و دیگر ویژگی‌های گوشی‌های سریHuawei Mate 30  باعث نشده این شرکت به دقت ساخت و طراحی قسمت‌های داخلی آن بی‌توجه باشد. مصداق بارز این موضوع را می‌توان مادربرد دستگاه دانست که به گفته iFixit، طوری طراحی شده که فضای خالی بدنه دستگاه را پر کند.  10 آذر 1398
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری