تست همراه اول

سرویس خبر
6 آذر 1398 ساعت 14:59
3 نظر

 

دوربین گلکسی اس 11 فوکوس خودکار لیزری خواهد داشت

بر اساس اطلاعات تازه‌ای که از سوی افشاگر معروف Ice Universe منتشر شده است، دوربین گلکسی اس 11 فوکوس خودکار لیزری دارد که آن را در رندرهای مربوطه نیز دیده‌ایم.

ماژول دوربین گلکسی اس ۱۱ پر از لنزهای مختلف است و این موضوع مطمئنا برای افرادی با فوبیای اجسام متخلخل مشکل‌ساز خواهد بود. به گزارش افشاگر معروف، Ice Universe، این غول بزرگ کره‌ای می‌خواهد سیستم فوکوس خودکار لیزری را به پرچمدار بعدی خود اضافه کند و این لنز همان دایره کوچک در گوشه راست پایین ماژول دوربین است.

سامسونگ قبلا در دوربین‌های خود از سیستم فوکوس خودکار پیکسل دوگانه (Dual Pixel AF) خود سنسور استفاده می‌کرد. پس این تغییر از کجا آمده است؟ آیا سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی جدید این شرکت فوکوس خودکار پیکسل دوگانه ندارد؟ پاسخ این سوال «نه» است. اگرچه هنوز قطعی نیست که سامسونگ از سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی ایزوسل برایت HMX استفاده کند، اما این سنسور AF دوگانه ندارد.

از سوی دیگر، با توجه به وجود چهار سنسور در ماژول دوربین گلکسی اس ۱۱، این دستگاه مطمئنا می‌تواند استفاده‌های زیادی از فوکوس خودکار لیزری داشته باشد، بنابراین این تغییر کاربردی خواهد بود. حالا اگر تعداد سنسورهای دوربین را بشماریم آن‌ها به عدد ۵ می‌رسند، هرچند این تعداد لنز ممکن است صرفا برای گلکسی اس ۱۱ پلاس عرضه شود.

در خصوص سایر اعضای خانواده گلکسی اس ۱۱، با توجه به رندرهای منتشره می‌دانیم که اس ۱۱ ای فقط سه سنسور خواهد داشت. با این حال، تعداد سنسورهای دوربین گلکسی اس ۱۱ عادی هنوز به طور دقیق مشخص نشده است.

با نگاه به اندازه کوچک دیافراگم سنسورهای این دوربین به نظر می‌رسد که حداقل یکی از دو سنسور انتهایی سنسور سه‌بعدی زمان پرواز باشد. منتها ماهیت سنسور آخر هنوز معلوم نیست و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آن فعلا باید صبر کنیم.


سمت راست: گلکسی اس ۱۱ ای / سمت چپ: گلکسی اس ۱۱ پلاس  6 آذر 1398
3 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری