سرویس خبر
4 آذر 1398 ساعت 10:16
2 نظر

 

تسلا سایبرتراک از راه رسید؛ وانتی از آینده!

تسلا سایبرتراک به صورت رسمی معرفی شد. وانت تسلا Cybertruck دارای طراحی منحصر به‌فردی بوده و با قیمت پایه 40 هزار دلار به فروش می‌رسد.

پس از مدت‌ها انتظار، ایلان ماسک از اولین وانت تمام الکتریکی شرکت تسلا رونمایی کرد. تسلا سایبرتراک از طراحی بسیار متفاوتی در مقایسه با سایر پیکاپ‌های موجود در بازار بهره می‌برد. توسعه این خودرو 7 سال طول کشیده است. تسلا Cybertruck دارای طول برابر با 5885 میلی‌متر، عرض برابر با 2027 میلی‌متر و ارتفاع 1905 میلی‌متری است. توسط این خودرو می‌توان 6 سرنشین را حمل کرد.

ایلان ماسک در زمان معرفی این خودرو، کابین آن را نشان نداد؛ با این حال تصویری از این بخش در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است. طراحی کابین تسلا سایبرتراک در مقایسه با دیگر محصولات این شرکت، ساده‌تر و مینیمالیسم‌تر است. در کابین این خودرو همچنان شاهد حضور یک نمایشگر لمسی بزرگ هستیم. برای تسلا Cybertruck دو ردیف صندلی در نظر گرفته شده که هر ردیف 3 نفر را در خود جای می‌دهد. انتظار نمی‌رود فرمان موجود در این تصویر در نمونه تجاری این وانت مورد استفاده قرار بگیرد.

این خودرو در نمونه‌های مختلف وارد بازار می‌شود که البته تمام آن‌ها عملکرد مناسبی از خود نشان می‌دهند. بالاترین مدل تسلا سایبرتراک به سه موتور برقی مجهز شده و دارای سیستم چهار چرخ محرک است. سرعت این مدل در مدت زمان 2.9 ثانیه از صفر به 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. برای مقایسه بد نیست به خودروی دوج چلنجر هلکت Redeye Edition مدل 2019 اشاره کرد که دارای شتاب 3.8 ثانیه‌ای است. برد این مدل از تسلا سایبرتراک به بیش از 800 کیلومتر می‌رسد و حداکثر سرعت آن برابر با 209 کیلومتر بر ساعت است. برای خرید این مدل باید 69,900 دلار هزینه به شرکت تسلا پرداخت کنید.

به سراغ مدل‌های دیگر این پیکاپ می‌رویم. مدل پایه از یک موتور برقی بهره می‌برد که قدرت تولیدی آن به چرخ‌ها عقب منتقل می‌شود. این خودرو با قیمت 39,900 دلار دارای شتاب 6.5 ثانیه‌ای بوده و برد آن به بیش از 400 کیلومتر می‌رسد. مدل میانی به دو موتور برقی مجهز شده است. قیمت این مدل برابر با 49,900 دلار در نظر گرفته است. از ویژگی‌های این نسخه می‌توان به شتاب 4.5 ثانیه‌ای و برد بیش از 480 کیلومتر اشاره کرد.

برای ساخت این خودرو از فولاد ضد زنگ استفاده می‌شود که مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهد. علاوه بر بدنه، شیشه مورد استفاده در آن نیز مقاومت زیادی دارد. این موضوع باعث ایجاد تمایز میان تسلا سایبرتراک و پیکاپ‌های فورد می‌شود. از سایر ویژگی‌های تسلا سایبرتراک می‌توان به سیستم تعلیق بادی و فضای حمل بار 2831 لیتری اشاره کرد. تسلا در مراسم خود یک ATV را به نمایش گذاشت، البته جزئیات آن را اعلام نکرد. تسلا Cybertruck سال 2021 وارد خط تولید خواهد شد، البته بالاترین مدل آن مجهز به سه موتور برقی، سال 2022 تولید می‌شود.  4 آذر 1398
2 نظر
3.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری