سرویس خبر
2 آذر 1398 ساعت 11:57
0 نظر

 

گزارش: رشد چشمگیر فروش موبایل در بازار اروپا در سه‌ماهه سوم 2019

بر اساس گزارش شرکت Canalys، فروش گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه سوم سال 2019 در بازار اروپا رشد چشمگیری داشته و شرکت‌های چینی از جمله هوآوی و شیائومی در این بازه زمانی عملکرد خوبی از خود نشان داده‌اند.

شرکت Canalys دیروز گزارشی منتشر کرد که در آن وضعیت فروش تلفن‌های هوشمند و سهم بازار شرکت‌های مختلف، به‌خصوص در اروپا، مشخص شده بود. بر این اساس، سامسونگ با سهم بازار ۳۰.۴ درصدی در سه‌ماهه گذشته بیشترین میزان فروش را در اروپا  در اختیار داشته است. این شرکت رشدی ۲۶ درصدی را نسبت به فروش ۱۴.۸ میلیونی در سه‌ماهه مشابه سال گذشته تجربه کرده است.

در جایگاه دوم هوآوی را می‌بینیم که علی‌رغم تحریم‌های آمریکا توانسته ۱۱.۶ میلیون دستگاه بفروشد و آمار فروش خود را نسبت به فروش ۸.۵ میلیونی در سه‌ماهه دوم امسال ارتقا دهد. البته این شرکت نتوانسته رشدی نسبت به سه‌ماهه مشابه سال گذشته داشته باشد، اما همچنان دومین فروشنده بزرگ موبایل در اروپا با سهم بازار ۲۳.۹ درصدی است.

اپل در سه‌ماهه سوم امسال با فروش ۹.۸ میلیون دستگاه در رده سوم قرار گرفته و افتی ۴ درصدی را نسبت به سه‌ماهه مشابه سال قبل تجربه کرده است. در رده چهارم شیائومی را می‌بینیم که با فروش ۵.۵ میلیون دستگاه توانسته رشدی ۷۳ درصدی را نسبت به سال قبل کسب کرده و ۱۰.۵ درصد از سهم بازار را از آن خود کند. رشد چشمگیر شیائومی به موجب گسترش فعالیت‌های این شرکت در طول سال گذشته در اروپا بوده است.

در جایگاه پنجم نام HMD Global، سازنده موبایل‌های برند نوکیا، را می‌بینیم که با فروش ۰.۹ میلیون دستگاه توانسته سهمی ۱.۸ درصدی از بازار گوشی‌های هوشمند اروپا داشته باشد. این آمار حاکی از افت ۲۱ درصدی نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته است.

تحلیل‌گر شرکت Canalys، مو جیا، می‌گوید بازار اروپا تقریبا به طور مساوی میان فروش گوشی‌های آزاد (آنلاک) و قراردادی تقسیم شده است. این قضیه برخلاف بازار آمریکاست که در آن اکثر تلفن‌های هوشمند مستقیما به واسطه اپراتورهای همراه به فروش می‌رسند.

با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه هوآوی، بسیاری از شرکت‌های چینی سعی دارند سهمی از بازار این کمپانی را تحت تملک خود درآورند. از آن‌جایی که شبکه‌های 5G به صورت پراکنده در بخش‌های مختلفی از اروپا پیاده‌سازی شده است، این شرکت‌ها فرصت مناسبی برای همکاری‌های بیشتر و فروش دستگاه‌های 5G خواهند داشت. انتظار داریم که در سال آینده شاهد معرفی گوشی‌های میان‌رده زیادی با پشتیبانی از نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی باشیم، بنابراین موفقیت یا شکست بسیاری از این شرکت‌ها به فاکتورهای زیادی در بازار اروپا بستگی خواهد داشت.  2 آذر 1398
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری