سرویس خبر
26 آبان 1398 ساعت 19:57
1 نظر

 

جوکر به اولین فیلم یک میلیارد دلاری با درجه سنی R تبدیل شد

فیلم سینمایی جوکر با بازی واکین فینیکس و کارگردانی تاد فیلیپس، رسما به پرفروش‌ترین فیلم درجه سنی R و اولین فیلم این درجه سنی تبدیل شد که وارد باشگاه یک میلیارد دلاری‌ها می‌شود.

فیلم سینمایی جوکر، جدیدترین اثر تاد فیلیپس، رسما به اولین فیلم تاریخ سینما با درجه سنی R تبدیل شد که توانسته به فروشی بیش از ۱ میلیارد دلار از گیشه‌های سینما دست پیدا کند. به این ترتیب، برداشت متفاوت این اثر سینمایی با بازی جذاب واکین فینیکس از ضدقهرمان مشهور دنیای DC به هفتمین فیلم امسال تبدیل می‌شود که وارد باشگاه یک میلیارد دلاری‌ها شده است. جوکر در میان فیلم‌های استودیو وارنر براس، پس از Aquaman و دو قسمت آخر سه‌گانه بتمن نولان یعنی The Dark Knight و The Dark Knight Rises در مقام چهارم قرار می‌گیرد.

با توجه به بودجه ۶۲.۵ میلیون دلاری این فیلم، جوکر یکی از پردرآمدترین فیلم‌های تاریخ سینما خواهد بود. این فیلم سینمایی با اکران از روز چهارم اکتبر رکوردهای بسیاری از جمله بزرگ‌ترین افتتاحیه آخر هفته برای ماه اکتبر را با فروش ۹۶ میلیون دلاری در آمریکا به دست آورده است. در هفته‌های بعدی نگرانی‌های زیادی درباره خشونت بالای این فیلم مطرح شد، اما هیچ چیزی نتوانست از فروش موفق جوکر جلوگیری کند.

جدیدترین ساخته تاد فیلیپس در خارج از آمریکای شمالی ۳۰۰ میلیون دلار فروخته که بیشترین میزان استقبال از سوی مردم بریتانیا با ۶۸ میلیون دلار، مکزیک با ۴۳ میلیون دلار، کره جنوبی با ۳۸ میلیون دلار و برزیل با ۳۴ میلیون دلار بوده است. البته باید گفت که این فیلم در بازار بزرگ چین اکران نشده و یک پنی هم از این سینماهای این کشور به دست نیاورده است.

فیلم سینمایی جوکر موفقیتی حیاتی برای وارنر براس به حساب می‌آید که با اکران It: Chapter Two عملکرد خوبی در گیشه‌ها داشت، اما با The Goldfinch, The Kitchen, Blinded by the Light و Motherless Brooklyn به موفقیت چندانی نرسید.

نظرات منتقدان همچنان درباره جوکر ضد و نقیض است. این فیلم در جشنواره ونیزه توانست جایزه برترین فیلم را کسب کند و ممکن است در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ نیز اقبال خوبی برای کسب جوایز بعدی داشته باشد.

تاد فیلیپس (کارگردان سه‌گانه The Hangover) برداشتی تاریک، روانشناسانه و متفاوت را از شخصیت آرتور فلک در شهر گاتهام به تصویر کشیده که روند نابودی وی و تبدیل شدنش به دیوانه‌ای به نام جوکر را نشان می‌دهد که ابرضدقهرمان دنیای کامیک DC است. رابرت دنیرو و زازی بیتز از دیگران بازیگران مطرح این فیلم هستند.  26 آبان 1398
1 نظر
5.00
  7 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری