سرویس خبر
20 آبان 1398 ساعت 17:06
5 نظر

پایان کار موبایل‌های سونی نزدیک است؟

فروش پایین گوشی‌های سونی احتمالا به خروج این شرکت از بازار موبایل منتهی می‌شود

با توجه به آمار پایین فروش گوشی‌های موبایل سونی در سال جاری میلادی، به نظر می‌رسد که این شرکت دیگر چشم‌انداز روشنی را پیش روی خود نمی‌بیند و به‌زودی فعالیت خود را در این بازار متوقف خواهد کرد.

شرکت سونی مدت‌هاست با دشواری‌های فراوانی در بازار موبایل مواجه است. چند ماه پیش گزارشاتی منتشر شده بود که از خروج این شرکت از بازار جهانی تلفن‌های هوشمند خبر می‌داد. حالا بر اساس جدیدترین آماز فروش این کمپانی، ظاهرا سونی امسال فروشی بسیار پایین را در بازار موبایل تجربه کرده است. این غول بزرگ ژاپنی چند سه‌ماهه مالی است که به سختی توانسته یک میلیون دستگاه بفروشد.

هرچند این شرکت در تمام دوره‌های مالی سال گذشته موفق به فروش تقریبی یک میلیون گوشی اکسپریا شده بود، اما اکنون وضعیت به گونه‌ای شده که در سه‌ماهه نخست امسال ۹۰۰ هزار و در سه‌ماهه دوم فقط ۶۰۰ هزار گوشی موبایل فروخته است. مجموع فروش تلفن‌های هوشمند سونی در سال‌های گذشته از قرار زیر بوده است:

  • ۲۰۱۷: ۱۳.۵ میلیون دستگاه
  • ۲۰۱۸: ۶.۵ میلیون دستگاه
  • ۲۰۱۹: (احتمالا) ۲.۵ میلیون دستگاه

با این حساب به نظر می‌رسد که کار سونی در بازار موبایل به پایان رسیده باشد. چند سال پیش HTC نیز به شرایط مشابهی دچار شده بود اما این شرکت حالا استراتژی تازه‌ای را برای احیای کسب و کار موبایل خود در نظر گرفته است.

گفته می‌شود که سونی قصد دارد علاوه بر بخش سخت‌افزارهای موبایل، بخش خدمات موبایل خود را هم متوقف کند تا بتواند منابع بیشتری برای فعالیت در سایر حوزه‌ها داشته باشد. در همین راستا، اپلیکیشن ایمیل داخلی این شرکت به‌زودی از دسترس اکسپریا ۵ خارج می‌شود و سایر گوشی‌های جدید سونی نیز به آن دسترسی نخواهند داشت.  20 آبان 1398
5 نظر
3.80
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری