تست همراه اول

سرویس خبر
14 آبان 1398 ساعت 15:46
0 نظر

 

بی‌ام‌و X3 پلاگین هیبریدی معرفی شد

در گذشته نه چندان دور شاهد رونمایی نسل جدید بی‌ام‌و X3 بودیم و حال نسخه پلاگین هیبریدی این خودرو معرفی شده است.

در حالی که بسیاری منتظر رونمایی از بی‌ام‌و X3 تمام الکتریکی در سال آینده میلادی هستند، این شرکت باواریایی در سکوت خبری نسخه پلاگین هیبریدی این خودروی شاسی بلند را معرفی کرده است. در اوایل سال جاری میلادی بی‌ام‌و خبر از عرضه این خودرو داده بود. بی‌ام‌و X3 xDrive30e ماه آینده میلادی وارد خط تولید شده و از بهار 2020 در بازار جهانی برای فروش عرضه می‌شود. بی‌ام‌و مشخصات کامل این خودرو را منتشر کرده که در ادامه آن‌ها را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

بی‌ام‌و برای این خودرو یک موتور بنزینی 4 سیلندر 2.0 لیتری توربوشارژ در نظر گرفته که قادر به تولید 184 اسب بخار قدرت است. این قدرت تولیدی توسط یک گیربکس 8 سرعته خودکار به چرخ‌ها منتقل می‌شود. در سیستم انتقال قدرت بی‌ام‌و X3 پلاگین هیبریدی از یک موتور برقی استفاده شده است. این موضوع قدرتی برابر با 109 اسب بخار تولید می‌کند که باعث می‌شود در نهایت قدرتی برابر با 292 اسب بخار در اختیار راننده قرار بگیرد. حداکثر گشتاور تولیدی این خودرو به 420 نیوتن متر می‌رسد. سرعت بی‌ام‌و X3 پلاگین هیبریدی در مدت زمان 6.2 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

یک خودروی پلاگین هیبریدی باید قادر باشد مسافت مناسبی را به صورت تمام الکتریکی طی کند. این مسافت برای خودروی بی‌ام‌و xDrive30e برابر با 46 کیلومتر است. این مسافت توسط WLTP مشخص شده است. بر اساس NEDC، این مسافت به 55 کیلومتر می‌رسد که البته نمی‌توان چندان به آن اعتماد کرد. بی‌ام‌و باتری لیتیوم یونی این خودرو را در زیر صندلی‌های عقب قرار داده و همچنین باک سوخت را به بالای محور عقب منتقل کرده است. این تغییرات باعث شده ظرفیت حمل بار این خودروی آلمانی در مقایسه با مدل بنزینی آن تغییرات زیادی نداشته باشد. این خودرو در زمان حمل 5 سرنشین قادر به حمل 450 لیتر بار است که در صورت عدم نیاز به صندلی‌های عقب، این فضا به 1500 لیتر افزایش پیدا می‌کند.  14 آبان 1398
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری