تست همراه اول

سرویس خبر
14 آبان 1398 ساعت 13:08
0 نظر

 

وزیر بازرگانی آمریکا: مجوز همکاری شرکت‌های آمریکایی با هوآوی به‌زودی صادر می‌شود

ویلبر راس، وزیر بازرگانی ایالات متحده، اخیرا در مصاحبه‌ای با بلومبرگ اعلام کرده که مجوز شرکت‌هایی که برای همکاری با هوآوی درخواست داده‌اند در دست بررسی است و به‌زودی صادر می‌شود.

از ماه مه که وزارت بازرگانی ایالات متحده نام هوآوی را در فهرست موجودیت خود قرار داد، راهکارهای احتمالی زیادی برای حل مشکل این غول بزرگ چینی مطرح شده است. این تحریم اساسا باعث می‌شود هوآوی نتواند با شرکت‌های آمریکایی مراوده داشته باشد و هر دو طرف زیان‌های سنگینی از این ماجرا دیده‌اند.

وزارت بازرگانی آمریکا در ماه ژوئیه اعلام کرد که قصد دارد به شرکت‌هایی که خواستار ادامه همکاری با هوآوی هستند مجوزهای ویژه‌ای بدهد. این مجوزها صرفا قطعات مرسومی را پوشش می‌دهند که تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا نیستند. به فاصله کوتاهی بعد از این خبر مشخص شد که بیش از ۱۳۰ شرکت خواستار دریافت این مجوز هستند.

حالا وزیر بازرگانی آمریکا، ویلبر راس، تایید کرده که تعداد این درخواست‌ها دو برابر شده و به عدد ۲۶۰ رسیده است. او می‌گوید این مجوزها «خیلی زود» صادر خواهند شد. راس در مصاحبه‌ای با خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد که درخواست‌ها در حال حاضر در دست بررسی هستند ولی همه نباید انتظار داشته باشند که با درخواست‌شان موافقت شود. او گفت:

این را به خاطر داشته باشید که با توجه به حضور نام هوآوی در فهرست موجودیت احتمال رد شدن درخواست‌ها وجود دارد. پس این شرکت‌ها بهتر است فرض خود را بر رد درخواست‌ها بگذارند. با این حال ما مطمئنا شمار خوبی از آن‌ها را تایید خواهیم کرد.

شاید مهم‌ترین شرکتی که در میان این ۲۶۰ درخواست وجود دارد گوگل باشد. از آن‌جایی که هوآوی امکان استفاده از فناوری‌های آمریکایی را ندارد، این شرکت نمی‌تواند از اپلیکیشن‌ها و خدمات گوگل استفاده کند. سری جدید میت ۳۰ نیز با همین چالش مواجه شد و در نهایت بدون اپ‌ها و خدمات مذکور به بازار آمد. ولی اگر گوگل بتواند مجوز بگیرد، وضعیت فروش محصولات هوآوی در بازار جهانی مجددا رونق خواهد گرفت.

هرچند پنجره زمانی مشخصی برای صدور این مجوزها وجود ندارد، ولی این خبر به خودی خود خبری دلگرم‌کننده به حساب می‌آید. ایالات متحده در شرف رسیدن به فاز نخست از توافقی مشترک با چین است. اگر تا انتهای ماه جاری میلادی همه چیز با موفقیت پیش برود، شاید سرانجام شاهد عرضه یک شبه خدمات گوگل برای سری میت ۳۰ باشیم.  14 آبان 1398
0 نظر
5.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری