تست همراه اول

سرویس خبر
6 آبان 1398 ساعت 14:04
0 نظر

 

هوآوی بیشترین تعداد پتنت را در سال گذشته ثبت کرده است

به گزارش شرکت تحقیقاتی Patent Result، کمپانی هوآوی در سال 2018 بیشترین تعداد پتنت را در سراسر دنیا ثبت کرده است. اما آیا همه این پتنت‌های مبتکرانه بوده‌اند؟

آیا می‌دانید کدام شرکت در سطح جهان بیشترین پتنت را در سال ۲۰۱۸ به ثبت رسانده است؟ همان شرکتی که در آمریکا تهدیدی برای امنیت ملی شناخته می‌شود و قادر نیست که با شرکت‌های آمریکایی مراوده داشته باشد. بله، همان طور که احتمالا حدس زدید، هوآوی سال گذشته با ثبت ۵۴۰۵ پتنت مقام نخست را کسب کرده و در سال‌های اخیر عمدتا جایگاه خود را حفظ نموده است. البته ثبت پتنت به تنهایی به معنای ابتکار عمل یک شرکت نیست. به گزارش وبسایت Nikkei Asian Review، محققان می‌گویند تنها ۲۱ درصد از پتنت‌های پارسال هوآوی در دسته پتنت‌های مبتکرانه قرار می‌گیرد.

شرکت تحقیقاتی Patent Result پتنت‌های ثبت‌شده توسط هوآوی و رقبای این شرکت را از نظر اصالت، تنوع و کاربرد آن‌ها مورد ارزیابی قرار داده تا به کیفیت این پتنت‌ها پی ببرد. سپس هر پتنت را بر اساس امتیاز آن رده‌بندی کرده است. پتنت‌هایی که امتیاز ۵۵ یا بالاتر را کسب کرده‌اند به عنوان پتنت خلاقانه یا «با کیفیت بالا» در نظر گرفته شده‌اند. آمار پتنت‌های مربوط به این دسته برای هوآوی ۲۱ درصد، برای کوآلکام ۴۴ درصد و برای اینتل ۳۲ درصد بوده است.

هوآوی علاوه بر ثبت پتنت‌های اختصاصی خود، بخشی از مالکیت‌های فکری سایر شرکت‌های خارج از چین را نیز خریداری کرده است. این شرکت ۵۰۰ پتنت خارجی خریده که نیمی از این‌ها متعلق به شرکت‌های آمریکایی است. بسیاری از این پتنت‌ها مربوط به فناوری‌های تجهیزات شبکه است که هوآوی در آن حوزه رتبه نخست بازار جهانی را در اختیار دارد. در میان شرکت‌های آمریکایی، IBM و یاهو به ترتیب با فروش ۴۰ و ۳۷ پتنت به هوآوی در بالاترین رتبه قرار گرفته‌اند.

این غول بزرگ چینی علاوه بر خرید مالکیت‌های فکری از شرکت‌های آمریکایی، مدتی است که به جذب مهندسان و متخصصان این شرکت‌ها می‌پردازد و آن‌ها را در تیم تحقیق و توسعه خود قرار داده است. شرکت Patent Result می‌گوید ۱۷ نفر از ۳۰ مهندس برتر هوآوی از آمریکای شمالی به این شرکت پیوسته‌اند. این ۱۷ نفر مجموعا ۳۷۰ پتنت با کیفیت بالا ثبت کرده‌اند. در گزارش Patent Result آمده که بسیاری از این مهندسان از شرکت‌هایی همچون موتورولا به هوآوی ملحق شده‌اند و آن‌ها همچنان به جذب نیروهای آمریکایی ادامه می‌دهند.

جذب استعدادهای آمریکایی توسط هوآوی به مذاق قانون‌گذارانی که ماه‌هاست هوآوی را به دلایل امنیتی تحریم کرده‌اند خوش نیامده است. حالا مجلس سنای ایالات متحده در حال تدوین لایحه‌ای است که به دولت فدرال اجازه می‌دهد جلوی هوآوی را از خرید پتنت‌های آمریکایی بگیرد.

علی‌رغم آن که هوآوی از دسترسی به زنجیره تامین شرکت‌های آمریکایی منع شده است، اما مسئولان این کمپانی امیدوارند که تا پایان سال بتوانند ۲۷۰ میلیون دستگاه بفروشد. این شرکت سال گذشته ۲۰۶ میلیون دستگاه فروخته بود و می‌خواست امسال ۳۰۰ میلیون موبایل بفروشد، اما به موجب تحریم‌ها این هدف به رقمی پایین‌تر تقلیل داده شد.  6 آبان 1398
0 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری