تست همراه اول

سرویس خبر
21 مهر 1398 ساعت 17:41
0 نظر

 

افشای تیزری از گوشی بدون حاشیه نمایشگر هوآوی

به تازگی تیزری از گوشی بدون حاشیه نمایشگر هوآوی در فضای مجازی منتشر شده که خبر از معرفی آن تا پایان هفته جاری می‌دهد.

هوآوی در آینده نزدیک از یک گوشی هوشمند بدون حاشیه صفحه نمایش رونمایی می‌کند؟ به تازگی توییتی از سوی یک کاربر با نام Jeb Su در توییتر صورت گرفته که حاوی یک تیزر است. در این تیزر شاهد نمایش گوشی بدون حاشیه نمایشگر هوآوی هستیم. بر اساس این تیزر، باید با محصول جدید هوآوی در تاریخ 17 اکتبر ملاقات کنیم. بر اساس اعلام آقای Su، این دستگاه به سنسور اثر انگشت و دوربین زیر صفحه نمایش مجهز می‌شود. اگر هوآوی از این دستگاه در همین ماه رونمایی کند، معلوم نیست چه تاریخی وارد بازار می‌شود.

ماه گذشته میلادی هوآوی از گوشی‌های سری میت 30 رونمایی کرد و این ماه نیز گوشی میت ایکس وارد بازار می‌شود. حضور دوربین سلفی زیر نمایشگر یکی از فناوری‌‌های جذاب محسوب می‌شود که انتظار نمی‌رود تا سال 2020 یا 2021 به صورت عمده وارد دنیای گوشی‌های هوشمند شود. هوآوی در لیست سیاه دولت ایالات قرار دارد و در همین راستا نمی‌تواند با شرکت‌های آمریکایی همکاری داشته باشد و همچنین محصولات آن فاقد سرویس‌های گوگل هستند. این موارد باعث می‌شود محصولات هوآوی در بازارهای خارجی حضور کمرنگی داشته باشند که این موضوع در گوشی‌های سری میت 30 قابل مشاهده است.

در ماه ژوئن شرکت اوپو ویدیویی از یک گوشی هوشمند با سنسور دوربین سلفی زیر نمایشگر منتشر کرد. در همان ماه شیائومی نیز چنین کاری را انجام داد. در حال حاضر بسیاری از پرچمداران موجود در بازار دارای سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر هستند که این موضوع باعث کاهش حاشیه‌های اطراف صفحه نمایش شده است. هم اکنون شرکت‌ها برای دوربین سلفی از برش نمایشگر، حفره درون صفحه نمایش و یا مکانیزم پاپ آپ استفاده می‌کنند. با توسعه دوربین زیر صفحه نمایش، این موضوع دیگر مطرح نیست و شاهد افزایش نسبت نمایشگر به بدنه خواهیم بود.

گوشی بدون حاشیه نمایشگر هوآوی به چیپست کایرین 990 مجهز می‌شود. این پردازنده قدرت گوشی‌های میت 30 و میت ایکس را تامین می‌کند. در صورتی که این محصول در نیمه دوم سال جاری میلادی وارد بازار شود، احتمال تامین قدرت آن توسط پردازنده کایرین 1000 وجود دارد. Kirin 1000 اولین پردازنده 5 نانومتری هوآوی محسوب می‌شود که انتظار می‌رود در گوشی‌های سری میت 40 در سال آینده میلادی مورد استفاده قرار بگیرد. این پردازنده بیش از 10.3 میلیارد ترانزیستور خواهد داشت و همچنین شرکت TSMC آن را با معماری 5 نانومتری تولید می‌کند.

استفاده از ترانزیستورهای بیشتر به معنای بهبود عملکرد و کاهش مصرف انرژی است. تراشه‌های دارای معماری 5 نانومتری می‌توانند به 171.3 میلیارد ترانزیستور مجهز شوند. ریچارد یو در گذشته اعلام کرده بود شرکت هوآوی برای توسعه پردازنده کایرین 990 به سراغ هسته‌های Cortex-A76 رفته تا مصرف انرژی کاهش پیدا کند. هسته‌ Cortex-A77 در چیپست Kirin 1000 مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که ARM به این موضوع اشاره کرده که هسته Cortex-A77 دارای 20 درصد افزایش عملکرد است و مصرف انرژی افزایش پیدا نکرده، هوآوی نظر دیگری دارد و به افزایش مصرف انرژی آن اشاره کرده است.  21 مهر 1398
2779 بازدید
0 نظر
4.56
  9 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری