تست همراه اول

سرویس خبر
16 مهر 1398 ساعت 20:20
0 نظر

 

کالبدشکافی iFixit تغییرات کارگشای گلکسی فولد را نشان می‌دهد

با توجه به این که چند هفته از عرضه عمومی گلکسی فولد می‌گذرد، وبسایت iFixit به سراغ این گوشی تاشو رفته تا با کالبدشکافی آن نشان دهد که چه تغییراتی مشکل این موبایل پرحرف و حدیث را برطرف کرده است.

زمانی که سامسونگ گلکسی فولد را برای اولین بار در اختیار رسانه‌ها قرار داد، این دستگاه مشکلات زیادی داشت که باعث شد عرضه عمومی آن به تعویق بیفتد تا این شرکت فرصت کافی برای رفع این مشکلات را پیدا کند. حالا چند هفته است که نسخه بازنگری‌شده این گوشی تاشو وارد بازار شده و iFixit هم مطابق معمول آن را کالبدشکافی کرده تا ببینیم چه تغییراتی در نسخه جدید این گوشی اعمال شده است.

از تغییرات مشهود این نسخه می‌توانیم به لایه فلزی جدیدی اشاره کنیم که برای تقویت نمایشگر اضافه شده است. به‌علاوه، چند پلاستیک، واشر و نوار تازه نیز دیده می‌شود که برای جلوگیری از ورود گردوغبار از طریق لولای دستگاه به کار گرفته شده. این تغییرات بزرگ‌ترین نقاط ضعف نسخه قبلی که در زمینه نمایشگر و لولای گلکسی فولد وجود داشت را برطرف می‌کنند.

طبق اعلام iFixit تغییرات اعمالی باعث شده نمایشگر به شکل عجیبی محکم شود و حتی در صورت جدا شدن از بدنه هم این استحکام وجود دارد. البته گردوغبار همچنان می‌تواند از بخش لولا وارد دستگاه شود، اما بازنگری‌های سامسونگ کاری کرده که این گردوغبار نتواند به راحتی آسیبی به نمایشگر دستگاه برساند.

این غول بزرگ کره‌ای مشکل لایه محافظ بالای نمایشگر را هم حل کرده است. در ابتدا کاربران تصور می‌کردند که این لایه قابل جداسازی است و می‌توانند آن را بردارند. اما این کار آسیبی دائمی به صفحه نمایش وارد می‌کرد و در نتیجه سامسونگ را وادار کرد تا این لایه را به زیر لبه‌های نمایشگر بکشد تا امکان برداشتن آن وجود نداشته باشد.

پیش‌تر در نمایشگاه IFA 2019 با بخشی از تغییرات نسخه بازنگری‌شده گلکسی فولد آشنا شده بودیم اما iFixit این تغییرات را به تفصیل شرح داده تا ببینیم سامسونگ چگونه توانسته این دستگاه را به بهترین شکل ممکن بادوام و مقاوم کند. البته گلکسی فولد همچنان مشکلاتی دارد که با توجه به جدید بودن فرم فاکتور آن طبیعی و باید به مرور زمان به بلوغ برسد، اما در حال حاضر عملکرد این گوشی آن قدر خوب شده که کاربران بتوانند از آن به عنوان اولین نسل از دستگاه‌های تاشو استفاده کنند.  16 مهر 1398
0 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری