تست همراه اول

سرویس خبر
1 مهر 1398 ساعت 11:10
0 نظر

 

احتمال رونمایی از مزدا RX-9 در آینده نزدیک

به نظر می‌رسد مزدا برنامه‌های زیادی برای نمایشگاه خودروی توکیو 2019 دارد. گزارشی جدید به احتمال معرفی مزدا RX-9 در این نمایشگاه خبر می‌دهد.

بر اساس گزارشی که این هفته توسط وب‌سایت ژاپنی Best Car Magazine در فضای مجازی منتشر شده، اطلاعاتی در رابطه با پتنت مزدا در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است. این اطلاعات به خودروی اسپرت مزدا RX-9 اشاره دارند. مزدا RX-9 (احتمال استفاده از یک نام دیگر برای نمونه تجاری این خودرو وجود دارد) در سال‌های گذشته در بسیاری از شایعات و گزارش‌‌ها حضور داشته است. در حقیقت شایعات مربوط به این خودرو اسپرت از سال 2012 و توقف تولید مزدا RX-8 در فضای مجازی وجود داشت. یکی از تصاویری که در این پتنت حضور دارد، بخشی از فریم شاسی یک خودرو را به نمایش می‌گذارد که دارای جنس فیبر کربن پلاستیک بازیافتی و آلومینیوم است. در حال حاضر هیچ یک از خودروها مزدا دارای چنین ساختار نیستند.

همانطور که می‌دانید، چند هفته دیگر نمایشگاه خودروی توکیو برگزار می‌شود و با توجه به این موضوع، احتمال رونمایی از خودروی اسپرت جدید مزدا در این نمایشگاه وجود دارد، موضوعی که می‌تواند برای طرفداران این برند ژاپنی بسیار خوشحال کننده باشد. بر اساس اعلام Best Car، مزدا به صورت مخفیانه در حال توسعه یک خودروی اسپرت موتور جلو و محور عقب است. این ترکیب را در گذشته در محصولاتی مانند فورد GT مشاهده کرده بودیم. برخلاف خودروهای مزدا RX-7 و RX-8، شایعات به استفاده از یک موتور جدید 6 سیلندر خطی 3.0 لیتری SkyActiv-X در این خودروی اسپرت اشاره می‌کنند، موتوری که توسعه آن توسط مزدا نیز تایید شده است.

این موتور 6 سیلندر خطی توسط یک سیستم هیبریدی ملایم 48 ولتی همراهی می‌شود که علاوه بر بهبود عملکرد و پاسخگویی، باعث مصرف بهینه‌تر انرژی نیز می‌شود. به نظر می‌رسد این محصول تبدیل به اولین خودروی هیبریدی مزدا می‌شود که در ایالات متحده آمریکا به فروش می‌رسد. در حال حاضر اطلاعات بیشتری از این خودروی اسپرت در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است؛ با این حال شایعات به قدرت 350 اسب بخاری آن اشاره کرده‌اند. این قدرت موتور، مزدا RX-9 را تبدیل به رقیب تویوتا سوپرا جدید می‌کند. شایعات به معرفی این خودرو در نمایشگاه خودروی توکیو 2019 و عرضه آن در سال 2022 اشاره می‌کنند. این رسانه ژاپنی قیمت آن را 5 تا 6 میلیون ین تخمین زده که تقریبا برابر با 45 هزار دلار در ایالات متحده آمریکا می‌شود. بسیار از علاقه مندان به صنعت خودرو امیدوارند نمونه تولیدی مزدا RX-9 دارای طراحی مشابه با خودروی مفهومی RX Vision باشد.  1 مهر 1398
0 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری