جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
31 شهریور 1398 ساعت 13:49
3 نظر

 

اگر تحریم‌ها برداشته شود نرم‌افزارهای گوگل یک شبه برای میت 30 عرضه می‌شود

مدیرعامل شرکت هوآوی در کنفرانسی بعد از مراسم معرفی سری میت 30 اعلام کرد که اگر تحریم‌های آمریکا برداشته شود، آن‌ها یک شبه آپدیتی منتشر می‌کنند تا نرم‌افزارهای گوگلی در اختیار این تلفن‌های هوشمند قرار بگیرد.

ریچارد یو، مدیرعامل هوآوی، در مصاحبه‌ای بعد از مراسم معرفی میت ۳۰ در مونیخ آلمان درباره چالش‌های عرضه پرچمداری اندرویدی بدون سرویس‌های گوگل سخن گفت. یو به روشنی اعلام کرد که هوآوی به جز AOSP که شالوده EMUI را می‌سازد، هیچ نرم‌افزاری را از گوگل روی گوشی‌های سری میت ۳۰ نصب نکرده است.

با این حال، این طور که به نظر می‌رسد هوآوی بی‌سروصدا خود را آماده بهترین حالت احتمالی کرده تا اگر تحریم‌های آمریکا برداشته شد، آن‌ها بتوانند شرایط را به حالت قبل برگردانند.

وقتی از مدیرعامل هوآوی پرسیده شد که در این صورت آیا این شرکت آپدیتی برای دستگاه‌های خود عرضه می‌کند که اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های گوگل را به میت ۳۰ اضافه کند، او گفت این اتفاق ظرف یک شب عملی خواهد بود. البته به نظر می‌رسد که چنین ادعایی در عمل کمی اغراق‌آمیز باشد، اما معلوم است که هوآوی آمادگی کامل را برای این کار دارد.

در حال حاضر هیچ گواهی مبنی بر نزدیک شدن به راهکاری مشترک برای حل این مشکل وجود ندارد. یو اعتراف می‌کند که هوآوی در جنگ تجاری بین آمریکا و چین نقش مهمی دارد، اما او امیدوار است که این جنگ هر چه زودتر تمام شود، چون صدمات ناشی از آن به هر دو کشور وارد می‌شود.

با این مصاحبه خریداران میت ۳۰ می‌توانند امیدوار باشند که با پایان جنگ تجاری و برداشته شدن تحریم‌ها، هوآوی از طریق انتشار یک آپدیت نرم‌افزاری تمام اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های گوگلی را در اختیار کاربران خود قرار دهد.  31 شهریور 1398
3 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری