تست همراه اول

سرویس خبر
28 شهریور 1398 ساعت 10:30
0 نظر

 

مزدا از نمونه اولیه خودروی برقی جدید خود در نمایشگاه توکیو رونمایی می‌کند

ماه آینده میلادی نمایشگاه خودروی توکیو برگزار می‌شود و شرکت مزدا یک خودروی تمام الکتریکی را در آن به نمایش می‌گذارد.

مزدا مانند بسیاری از شرکت‌های مطرح بازار وارد صنعت خودروهای برقی می‌شود. بر اساس گفته سخنگوی این شرکت ژاپنی، Yoshikazu Nagai، چندین نمونه اولیه از خودروهای الکتریکی این برند در نمایشگاه خودروی توکیو به نمایش گذاشته می‌شود و همچنین می‌توان با آن‌ها رانندگی کرد. این خودروها طراحی ظاهری یکسان با کراس‌اوور کامپکت CX-30 خواهند داشت؛ با این حال مزدا برای آن‌ها از یک پلتفرم جدید خودروهای تمام الکتریکی استفاده می‌کند.

این خودرو هم اکنون با نام Mazda e-TPV مراحل توسعه خود را طی می‌کند. بر اساس گزارش‌ها، این خودرو به یک باتری 35.5 کیلووات ساعتی مجهز می‌شود و دارای یک موتور برقی با امکان تولید 142 اسب بخار قدرت و 264 نیوتن متر گشتاور است. در حال حاضر اطلاعاتی در رابطه با میزان برد این خودروی تمام الکتریکی در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است. با توجه به ظرفیت کم باتری انتظار می‌رود برد آن در محدوده 161 تا 241 کیلومتر قرار بگیرد که تقریبا مشابه با برد مینی کوپر SE یکسان است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی Auto News، این خودروی جدید به صورت تمام الکتریکی و همچنین Range Extender به فروش می‌رسد. نمونه تمام الکتریکی این خودرو در کشورهایی مانند ژاپن، چین و کشورهای اروپایی به فروش می‌رسد و مدل مجهز به موتور بنزینی و برقی آن در اختیار خریداران در ایالات متحده آمریکا قرار می‌گیرد. این احتمال وجود دارد که این خودرو به موتور روتاری جدید مزدا مجهز شود. این موتور در چندین سال گذشته مراحل توسعه خود را طی کرده است. تمام این موارد در خودروی تمام الکتریکی جدید مزدا که شایعات به عرضه آن در سال آینده میلادی اشاره می‌کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این خودرو توسط مزدا و به صورت مستقل توسعه پیدا می‌کند و ارتباطی به همکاری این شرکت با برندهای تویوتا، سوبارو و سوزوکی ندارد.  28 شهریور 1398
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری