تست همراه اول

سرویس خبر
20 شهریور 1398 ساعت 16:05
4 نظر

 

سری هوآوی میت 30 بدون پلی استور و اپ‌های گوگل عرضه می‌شوند

هوآوی رسما تایید کرده که سری میت 30 این شرکت بدون پلی استور یا اپلیکیشن‌های گوگل عرضه می‌شود و در عوض از ابزارهای جایگزین استفاده خواهد کرد. این اتفاق مطمئنا تصمیمی سرنوشت‌ساز برای کاربران کاربران بود.

پرچمدار بعدی هوآوی با نام میت ۳۰ هفته آینده معرفی می‌شود و تاکنون تصاویر و اطلاعات گوناگونی درباره این تلفن هوشمند در دست داریم. اما خبری که امروز اعلام شده از اهمیت زیادی برخوردار است، چون هوآوی رسما تایید کرده که سری میت ۳۰ بدون اپلیکیشن‌های گوگل به بازار می‌آیند. این شرکت در عوض از اپلیکیشن‌های شخص ثالثی استفاده می‌کند که البته همچنان روی نسخه‌ای از اندروید ۱۰ قرار می‌گیرند.

این خبر بسیار مهم است چرا که مجموعه اپلیکیشن‌های گوگل شامل ابزارهای کارآمدی مثل گوگل مپس، تقویم، گوگل درایو، گوگل اسیستنت و جیمیل می‌شود. مدیر بخش نرم‌افزارهای مصرفی هوآوی، وانگ چنگلو، در کنفرانس این شرکت در IFA 2019 اعلام کرده بود که آن‌ها به دنبال تعویض اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های گوگل با ابزارهای جایگزین هستند.

البته با وجود حذف اپلیکیشن‌های گوگل، به نظر می‌رسد که میت ۳۰ همچنان می‌تواند از جدیدترین نسخه اندروید استفاده کند. به عبارت دیگر، قرار نیست در میت ۳۰ شاهد حضور سیستم عامل پرحرف و حدیث هوآوی یعنی HarmonyOS باشیم.

گزارش جدید دیگری که از سوی Nikkei Asian Review منتشر شده تایید می‌کند که سری میت ۳۰ به عنوان اولین گوشی‌هایی وارد بازار می‌شوند که فاقد سرویس‌های گوگل هستند. تلفن هوشمند تاشوی هوآوی یعنی میت ایکس دومین محصولی خواهد بود که دنباله‌رو این مسیر می‌شود. به گفته تحلیل‌گران، این مسئله باعث افت فروش تلفن‌های هوشمند هوآوی در سال ۲۰۱۹ به میزان ۱۰ میلیون دستگاه خواهد شد.

این اتفاق مطمئنا به مذاق بسیاری از طرفداران هوآوی خوش نخواهد آمد و بر فروش جهانی این محصولات تاثیر خواهد گذاشت. اگرچه اکوسیستم اندروید مثل iOS اپل آن قدرها بسته و محصور نیست، اما اپلیکیشن‌هایی مثل گوگل مپس و جیمیل از جمله اجزای جدایی‌ناپذیر این سیستم عامل برای اکثر کاربران هستند. هوآوی با حذف این اپلیکیشن‌ها و اجبار کاربران به استفاده از ابزارهای جایگزین دست به ریسک بسیار خطرناکی زده است.

با اعمال تحریم‌های دولت ترامپ علیه هوآوی، این شرکت همچنان مشغول دست و پنجه نرم کردن با بحران‌های ناشی از این تحریم‌هاست. همان طور که رن ژنگفی قبلا در یادداشتی گفته بود، این غول بزرگ چینی در شرایطی قرار گرفته که هر تصمیم می‌تواند حیات یا مرگ آینده آن‌ها را رقم بزند. اکنون به نظر می‌رسد که این مسئله بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است.  20 شهریور 1398
4 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری