سرویس خبر
6 شهریور 1398 ساعت 14:50
0 نظر

 

بی‌ام‌و X5 ضد گلوله معرفی شد

بی‌ام‌و X5 در نسخه Protection VR6 از راه رسید. این خودرو در برابر گلوله AK-47 مقاوم است.

در صورتی که قصد دارید به مناطق خطرناک سفر کنید ولی همچنان به یک خودروی لوکس نیاز دارید، می‌توانید مدل Protection VR6 بی‌ام‌و X5 را خریداری کنید. در حالی که شاید این خودرو مشابه با دیگر کراس‌اوورهای موجود در بازار به نظر برسد، در برابر با گلوله‌هایی مانند AK-47 مقاوم است. این سطح از مقاومت به صورت رسمی با سطح نظامی VR6 شناخته می‌شود. بی‌ام‌و مدعی شده این خودرو قادر به تحمل انفجار 15 کیلوگرم TNT از فاصله 4 متری است.

بی‌ام‌و X5 برای دسترسی به این سطح از مقاومت، به فولاد با مقاومت بالا در پنل درب‌ها، فریم‌های کناری، سقف و همچنین دیواره فایروال مجهز شده است. در بخش‌هایی از این کراس‌اوور آلمانی از آلومینیوم استفاده شده است. ضخامت پنجره‌ها برابر با 30 میلی‌متر بوده که باعث مقاومت آن‌ها در برابر شلیک گلوله می‌شود. با وجود این موارد، خریداران همچنان می‌توانند مقاومت این خودرو را افزایش دهند. برای مثال پوشش اضافه می‌تواند باعث مقاومت این خودروی آلمانی در برابر نارنجک شود. در صورتی که از پهپادها ترس دارید، بی‌ام‌و می‌تواند ضخامت سقف را تا حدی افزایش دهد که در برابر 200 مواد منفجره C4 نیز از خود مقاومت نشان دهد.

مسلما مقاومت در برابر شلیک گلوله و نارنجک برای فرار از موقعیت خطرناک کافی نیست و باید به یک موتور قدرتمند نیز دسترسی داشته باشید. این خودرو به موتور آشنای 8 سیلندر 4.4 لیتری بی‌ام‌و مجهز شده است. این موتور با توربوشارژر دوقلو قدرتی برابر با 523 اسب بخار و گشتاوری برابر با 750 نیوتن متر را در اختیار راننده قرار می‌دهد. سرعت بی‌ام‌و X5 ضد گلوله در مدت زمان 5.9 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن به صورت الکترونیکی روی 210 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

لاستیک‌های مورد استفاده در این خودرو دارای مواد خاصی هستند که مقاومت آن‌ها را افزایش می‌دهد. روی باک بنزین این خودرو یک پوشش مخصوص وجود دارد که علاوه بر افزایش مقاومت در برابر آتش سوزی، دارای قابلیت خود ترمیمی است. این مدل از بی‌ام‌و X5 قادر به حمل 4 سرنشین است. سیستم ارتباطی این خودرو باعث می‌شود سرنشینان بدون نگرانی از به خطر افتادن امنیت جانی خود، با محیط اطراف در ارتباط باشند. دکمه استاندارد آلارم زمانی که فعال شود، درب‌ها را قفل کرده، پنجره‌ها را بسته، چراغ‌ها را خاموش کرده و صدای بسیار بلندی تولید می‌کند.

در حال حاضر اطلاعاتی در رابطه با زمان عرضه و همچنین قیمت مدل Protection VR6 بی‌ام‌و X5 در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است. انتظار می‌رود این خودروی لوکس اما ایمن، قیمتی بالاتر از 100 هزار دلار داشته باشد.  6 شهریور 1398
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری