تست همراه اول

سرویس خبر
25 مرداد 1398 ساعت 10:06
1 نظر

 

هوآوی تحقیق و توسعه روی فناوری 6G را آغاز کرد

با وجود این که بسیاری از کشورها هنوز با فراهم‌سازی بسترهای لازم برای راه‌اندازی شبکه 5G فاصله زیادی دارند، اما هوآوی تحقیق و توسعه روی فناوری 6G را در مرکز کانادایی خود آغاز کرده است.

اگرچه اکثر اپراتورها هنوز در حال آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی شبکه 5G هستند، ولی هوآوی یک گام فراتر رفته و تحقیق روی نسل ششم راهکارهای ارتباطی را در آزمایشگاه‌های خود آغاز کرده است.

طبق آخرین اخبار دنیای تکنولوژی، این شرکت با همکاری ۱۳ دانشگاه و موسسه تحقیقاتی مشغول کار روی شبکه 6G و کاربردهای احتمالی این فناوری است. البته با توجه به پیش‌بینی‌های تجربی تحلیل‌گران هوآوی، 6G تا پیش از سال ۲۰۳۰ برای عرضه عمومی آماده نخواهد شد.

ابتدای امسال، در خبری اعلام شد که سامسونگ هم کار روی 6G را در مرکز تحقیقاتی خود واقع در شهر سئول آغاز کرده است. بنابراین طبیعی است که شرکت‌های بزرگی همچون هوآوی هم بخواهند خود را در میان پیشگامان نسل بعدی راهکارهای ارتباطی قرار دهند.

در ماه ژوئن، نوکیا، اریکسون و SK Telecom در یک استراتژی مشترک اعلام کردند که تحقیق و توسعه روی 6G را آغاز خواهند کرد. البته تمامی این پروژه‌ها هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد، چون در حال حاضر هیچ استانداردی برای 6G تعیین نشده و تمام فعالیت‌هایی که صورت می‌گیرد نه از جنبه عملی بلکه به لحاظ تئوری بررسی می‌شود.  25 مرداد 1398
1 نظر
4.60
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری