سرویس خبر
21 مرداد 1398 ساعت 09:18
0 نظر

 

مرسدس - ای‌ام‌جی Project One تا سال 2021 به خریداران تحویل داده نمی‌شود

به نظر می‌رسد سازنده هایپرکار مرسدس - ای‌ام‌جی Project One با مشکلاتی مواجه شده و این خودرو تا سال 2021 وارد بازار نمی‌شود.

مرسدس - ای‌ام‌جی Project One را به یاد دارید؟ خودرویی که هم اکنون تنها با نام One شناخته می‌شود. این هایپرکار به موتور خودروهای فرمول 1 مجهز شده که همراه با موتورهای برقی قادر به تولید 1000 اسب بخار قدرت است. مرسدس - ای‌ام‌جی پروژه وان نزدیک به 2 سال پیش معرفی شد؛ با این حال هنوز حتی یک نمونه تولیدی آن تحویل خریداران داده نشده است. بر اساس گزارش جدیدی که از سوی وب‌سایت آلمانی Auto Motor Sport در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، خریداران برای تحویل این خودرو باید تا 2 سال دیگر منتظر بمانند.

علت این تاخیر چیست؟ بر اساس این گزارش، قرار دادن موتور خودروهای فرمول 1 در خودروهای جاده‌ای امری دشوار است. به نظر می‌رسد این موضوع باعث شگفتی مهندسان AMG شده است. یک منبع ناشناس در گزارش جدید به این موضوع اشاره کرده که مهندسان موتور در این شرکت آلمانی، قرار دادن موتور خودروهای فرمول 1 در یک خودروی جاده‌ای را امری ساده تلقی کرده بودند؛ با این حال در واقعیت با مشکلات زیادی مواجه شده‌اند.

در گذشته مشکلات مربوط به استاندارد آلایندگی سخت‌گیرانه اتحادیه اروپا علت تاخیر در عرضه این خودرو عنوان شده بود. تست WLTP باعث شده این شرکت آلمانی تولید برخی از خودروهای خود را متوقف کند و همچنین قدرت تولیدی موتور 1.6 لیتری مرسدس - ای‌ام‌جی Project One را نیز کاهش دهد. این هایپرکار تنها در 275 نمونه به تولید می‌رسد که البته تمام آن‌ها با قیمت 2.7 میلیون دلار به فروش رسیده‌اند. موتورهای فرمول 1 توسط استارتر خارجی روشن می‌شوند، بنابراین استفاده از سیستم استارت استاپ می‌تواند یک چالش جدی برای مهندسان این هایپرکار آلمانی باشد.  21 مرداد 1398
0 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری