جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
19 مرداد 1398 ساعت 15:07
1 نظر

 

ترامپ از توقف سیستم مجوزدهی و تحریم مجدد هوآوی خبر داد

دونالد ترامپ روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که سیستم صدور مجوز برای همکاری شرکت‌های آمریکایی با هوآوی متوقف می‌شود و تحریم‌های ایالت متحده مجددا برقرار خواهند شد.

دونالد ترامپ روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که ایالات متحده با هوآوی مراوده تجاری نخواهد داشت. به گزارش بلومبرگ، دولت ایالات متحده همچنین سیستم کسب مجوز را به حالت تعلیق در می‌آورد، سیستمی که به شرکت‌های آمریکایی اجازه می‌داد با کسب مجوز بتوانند با این غول بزرگ چینی همکاری داشته باشند.

ترامپ در کنفرانس خبری خود گفت: «ما با هوآوی همکاری تجاری نخواهیم داشت. البته این به معنای آن نیست که دولت در صورت حصول توافق تجاری با چیزی کنار نمی‌آید، اما قصد برقراری مراودات تجاری با هوآوی را نداریم.»

به گزارش بلومبرگ، بیش از ۵۰ شرکت آمریکا در طول دوره تحریم برای همکاری با هوآوی درخواست مجوز داشته‌اند. ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا که وزارت‌خانه او مسئول صدور این مجوزهاست، می‌گوید تصمیم‌گیری در خصوص این مجوزها در حالت معلق باقی می‌ماند.

اگرچه تاکنون چیزی توسط خود ترامپ یا اعضای دولت تایید نشده، اما گفته می‌شود که این تصمیم جدید احتمالا در واکنش به خبری است که از سوی چینی‌ها مبنی بر توقف خرید کالاهای آمریکایی شنیده می‌شود. با وجود این که هوآوی فعالیت و ارتباطی با محصولات بخش کشاورزی ندارد، ولی ترامپ احتمالا از تحریم این شرکت به عنوان اهرمی در نبرد تجاری خود با چین استفاده خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا در ماه مه نام هوآوی و چند شرکت دیگر را در فهرست سیاه وزارت بازرگانی ایالات متحده قرار داد تا کشورهای آمریکایی نتوانند با این کمپانی همکاری داشته باشند. این موضوع مشکلات زیادی برای هوآوی به وجود آورد، چرا که تولید تلفن هوشمند نیازهای همکاری با شرکت‌های مختلفی از جمله با کوآلکام، ARM و گوگل است.

چند وقت بعد ترامپ اعلام کرد که شرکت‌های آمریکایی مجددا می‌توانند با هوآوی همکاری داشته باشند، اما برای انجام این کار باید مجوز خاصی تهیه کنند. حالا با این خبر جدید ظاهرا به وضعیت ماه مه برگشته‌ایم، وضعیتی که بر اساس آن شرکت‌های آمریکایی، بدون استثنا، امکان همکاری با هوآوی را ندارند.  19 مرداد 1398
1 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری